Lexus RC F Special Edition na okrągły jubileusz serii F!

Seria F Lexusa, na którą składają się opracowane na torach wyścigowych, wyczynowe samochody, jest już z nami od 10 lat. Z tej okazji powiększyła się o nową wersję modelu RC F, której europejski debiut ma miejsce na Salonie Samochodowym w Genewie.

Salon Samochodowy z Genewie dobiega już końca, a my jeszcze nie opisaliśmy Wam wszystkich najznamienitszych premier tego roku. Za taką niewątpliwie możemy uznać prezentację Lexusa RC F Special Edition, który niejednemu kierowcy skradnie serce.

2018 Lexus RC F Special Edition (paultang.org)
2018 Lexus RC F Special Edition (paultang.org)

Wszystko to za sprawą niesamowitego designu i sportowych osiągów tego samochodu. Według zamysłu producenta, ma on uświetnić 10. rocznicę powstania jego serii aut wyczynowych. Dlatego reprezentuje sobą wszystkie najlepsze cechy, jakimi dotąd wyróżniały się samochody Lexusa opatrzone literą „F”.

Lexus RC F Special Edition zaprojektowany został tak, aby nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim zapewniać radość z jazdy sportowym autem.

Mimo mocy i osiągów samochodów serii F nie trzeba być wyczynowym kierowcą, aby w pełni cieszyć się możliwościami, jakie dają najmocniejsze modele Lexusa.

Inżynierowie zadbali o błyskawiczne reakcje ze strony elektroniki pokładowej oraz umiejętne dostosowanie ich do każdego profilu kierowcy.

2018 Lexus RC F Special Edition (paultang.org)
2018 Lexus RC F Special Edition (paultang.org)

Na zewnątrz podziwiać możemy sportową linię nadwozia. Dach i tylny spojler wykonano z włókna węglowego. Szary, matowy lakier Nebula uwydatnia jego potężnie wyrzeźbione kształty auta. Elementy, takie jak obudowy lusterek, klamki, listwy progowe i antena, również wykończone zostały w macie.

2018 Lexus RC F - koła (paultang.org)
2018 RC F Special- koła (paultang.org)

Dla kontrastu, 19-calowe felgi kół są czarne i wypolerowane na wysoki połysk, a widoczne za nimi zaciski hamulców pokryto niebieskim lakierem.

2018 Lexus RC F Special Edition - przód kabiny (paultang.org)
2018 Lexus RC F 10th Anniversary Special Edition – przód kabiny (paultang.org)

We wnętrzu samochodu ekskluzywną atmosferę wprowadza motyw Blue Carbon. Najbardziej rzuca się w oczy pół-anilinowa, niebieska skóra. Pokryto nią sportowe fotele, wyposażone w wentylację i ogrzewanie. Białe akcenty i symbol „F” na zagłówkach dodają wnętrzu sportowego pazura.

2018 Lexus RC F Special Edition - dźwignia zmiany biegów (paultang.org)
2018 Lexus RC F 10th Anniversary Special Edition – dźwignia zmiany biegów (paultang.org)

Niebieską skórę znajdziemy także na kierownicy, dźwigni zmiany biegów pasach bezpieczeństwa i ponad zegarami. Siedzenia tylne zaś, zdominowane zostały przez czarną skórę.

2018 Lexus RC F Special Edition - fotele pasażerów (paultang.org)
2018 Lexus RC F 10th Anniversary Special Edition – fotele pasażerów (paultang.org)

Mimo wyczynowego charakteru auta, Lexus jak zawsze nie zapomniał o zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, zapewnionego przez pakiet Lexus Safety Sense +, monitoring martwego pola oraz asystenta cofania, ostrzegającego o ruchu poprzecznym. Mechaniczna szpera (Torque Vectoring Differential) ułatwia wchodzenie w zakręty.

Źródło: mat. prasowe

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Czego jeszcze nie wiesz o kultowym Lexusie LFA?

Luksusowa marka Toyoty nie ustaje w prześciganiu samej siebie w dążeniu do...
Czytaj wiecej