Lexus RX 450hL: rodzinnie i luksusowo zarazem

2018 Lexus RX 450hL - mat. prasowe
2018 Lexus RX 450hL - mat. prasowe
Geneva Motor Show już na półmetku, a my wciąż jeszcze nie pokazaliśmy Wam wszystkich tegorocznych premier. Nadeszła pora na nowego RX 450hL – rodzinną wersję najpopularniejszego w USA luksusowego SUVa.

Lexus przyzwyczaił nas do niesamowitego designu i elegancji na drodze, połączonych z przyjemnością jazdy i najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Marka nie zawiodła i tym razem. Łącząc komfort luksusowego sedana z funkcjonalnością, jaką musi się wykazywać na co dzień samochód rodzinny, Japończycy wypracowali niesamowity efekt. W nowym Lexusie RX 450hL zachowano osiągi poprzednika, luksus i właściwości jezdne, oraz, kluczowe dla rodziny, wygodę i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zatem, co nowego znajdziemy w 7-osobowym crossoverze Lexusa?

2018 Lexus RX 450hL - przód (www.autoevolution.com)
Przód Lexusa RX 450hL (www.autoevolution.com)

Nadwozie

Mimo dodatkowego rzędu foteli, samochód jest dłuższy od standardowej wersji tylko o 11 centymetrów. Tylna szyba nachylona jest pod większym kątem, co pozwoliło uzyskać dodatkową przestrzeń dla pasażerów tylnych siedzeń. Poza tym, znajdziemy tutaj znany wszystkim fanom Lexusa grill o kształcie klepsydry, który w tym modelu otoczony został wysmakowaną, chromowaną ramką. Ten sam motyw możemy znaleźć z tyłu crossovera, gdzie kształt nadają mu tylne lampy zespolone LED w kształcie litery„L”. Dynamiki samochodowi dodają niewątpliwie 20-calowe koła, choć jest to opcja.

2018 Lexus RX 450hL - profil (www.autoevolution.com)
Profil Lexusa RX 450hL (www.autoevolution.com)
2018 Lexus RX 450hL - tył (www.autoevolution.com)
Tył Lexusa RX 450hL (www.autoevolution.com)

Wnętrze

Do dyspozycji pasażerów są trzy rzędy siedzeń, w których każdy fotel zaprojektowano z dbałością o jak największy komfort pasażera. Rząd drugi został podniesiony, co w efekcie dało większą przestrzeń na nogi pasażerów z tyłu. Do trzeciego rzędu dostać się można poprzez pociągnięcie dźwigni. Dzięki elektrycznemu sterowaniu można też całkowicie złożyć rząd na płasko i tym samym zyskać dodatkową powierzchnię bagażnika. Jest on otwierany bezdotykowo, po zbliżeniu ręki do emblematu Lexusa znajdującego się na jego pokrywie.

2018 Lexus RX 450hL - przestrzeń dla pasażerów (www.autoevolution.com)
Przestrzeń dla pasażerów Lexusa RX 450hL –  (www.autoevolution.com)
2018 Lexus RX 450hL - bagażnik po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń (www.autoevolution.com)
2018 Lexus RX 450hL – bagażnik po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń (www.autoevolution.com)

Multimedia

Jak zwykle, Lexus zadbał o klientów kochających różnorodne multimedia. W standardzie nowego RX 450hL znajdziemy zatem: ekran o przekątnej ośmiu cali, radio AM/FM, dziewięć głośników (z których korzystać można przez Bluetooth), rozpoznający głos mikrofon; a także gniazda: USB, karty micro SD i mini jack (wejście AUX). To wszystko sprawi, że rodzinne pokonywanie kilometrów z pewnością nie będzie nudne.

2018 Lexus RX 450hL - stanowisko kierowcy (www.autoevolution.com)
2018 Lexus RX 450hL – stanowisko kierowcy (www.autoevolution.com)

Co pod maską?

Wersja hybrydowa RX 450hL oferuje benzynowy V6, oraz dwa silniki elektryczne. Napęd E-Four (na cztery koła) zasilany jest przez dodatkowy silnik elektryczny do napędu tylnej osi. Jego błyskawiczne reakcje przekładają się  na optymalne rozłożenie momentu obrotowego.

2018 Lexus RX 450hL (www.autoblog.com)
2018 Lexus RX 450hL (www.autoblog.com)
2018 Lexus RX 450hL (www.autoevolution.com)
2018 Lexus RX 450hL (www.autoevolution.com)

 

Źródło: materiały prasowe

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Na dnie Zatoki Gdańskiej tyka bomba zegarowa

Wielu z Was z pewnością miało kiedyś okazję spędzać wakacje nad polskim...
Czytaj wiecej