Lexus RX F Sport od Modellista

Czy piękne może stać się jeszcze piękniejsze? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to w dziedzinie motoryzacji nie ma rzeczy niemożliwych i wiele firm stara się dodać coś od siebie do wielu znakomicie zaprojektowanych aut.

Zespół firmy Modellista, która blisko współpracuje z Lexusem, postanowił nadać jeszcze więcej sportowego charakteru modelowi RX F Sport. Wszystko to za sprawą zestawu body kit i nowych kół, które podkreślą że RX to nie jest SUV tylko i wyłącznie do jazdy na zakupy.

Lexus jest od lat znany ze swojego wspierania alternatywnych napędów w samochodach.

Dlatego jest światowym liderem jeśli chodzi o napędy hybrydowe. Jednocześnie, ich samochody potrafią dawać niesamowitą frajdę z jazdy, jednocześnie ich wygląd przyciąga wzrok przechodniów i innych uczestników ruchu. Czy mogą to robić jeszcze bardziej? Modellista to oficjalny team, który zajmuje się tunigiem aut z rodziny Lexusa i Toyoty. Jego członkowie podkreślają, że w ich pracy nie chodzi o to, by zmieniać auta. A jedynie podkreślać już istniejące linie samochodu i nadawać im jeszcze więcej charakteru. Gdy spojrzymy na zestaw nowego Lexusa RX F od razu widzimy, że to nie są puste słowa. Body kit przygotowany przez zespół Modellista, w podstawowej wersji składa się z przedniego spoilera dolnego, listew progowych, tylnego dyfuzora oraz sportowych końcówek wydech. Dostępne są również spoiler na pokrywie bagażnika oraz dodatkowa owiewka tylnej szyby.

Za zestaw w polakierowanej wersji zapłacimy w przeliczeniu prawie 17,5 tys. złotych. Jednak wspomniane wyżej modyfikacje to nie wszystko. Japoński warsztat tuningowy przygotował także deskę bagażową wykonaną z drewna mającego imitować pokład jachtu. Cena tego elementu to ponad 3 tys. złotych. Dostępny jest również zestaw ogromnych, 22-calowych kół i opon za ponad 25,5 tys. złotych. Pomalowany tylny spoiler to wydatek niespełna 2,4 tys. złotych, a za owiewkę trzeba zapłacić sporo ponad 1,2 tys. zł. Nie jest tanio, ale chyba nikt tego nie oczekiwał. Ceny są podane jedynie w przeliczeniu, gdyż na ten moment zestaw dostępny jest jedynie w Japonii.

Tagi wpisu
, , ,
Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

“Lupin” – włamywacz dżentelmen [Recenzja]

W styczniu premierę miał zabawny, błyskotliwy i pełen akcji oryginalny serial francuskiego...
Czytaj wiecej