Lexus Sport Yacht z Nagrodą Specjalną, w planach kolejny model

Lexus Sport Yacht (www.dapperlounge.com.au)
Lexus Sport Yacht (www.dapperlounge.com.au)
Koncepcyjny jacht Lexusa wygrał tegoroczną Nagrodę Specjalną na prestiżowym Japan International Boat Show. Wygląda na to, że niebawem będziemy mogli cieszyć się komfortem spod marki Lexus także na morzu.

Lexus Sport Yacht swoją premierę miał w styczniu zeszłego roku. Pomysłodawcą tego śmiałego projektu był zespół Lexus Design. Powstał on we współpracy z inżynierami Toyota Marine Division oraz Marquis-Larson Boat Group – firmy specjalizującej się w budowie jachtów.

Wyrafinowana linia Lexusa Sport Yacht została wzbogacona o elementy wykonane ręcznie, do których należą kadłub, struktura wewnętrzna i nadbudówka. Wytworzono je z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym przesycanych próżniowo dwuskładnikową żywicą poliuretanową.

Lexus Sport Yacht (www.lexus.co.uk)
(www.lexus.co.uk)

Koncepcyjny jacht ma długość prawie trzynastu i szerokość niemal czterech metrów. Jak twierdzi producent, jest w stanie zapewnić komfortowe warunki aż dla ośmiu osób. Uwagę przyciągają skórzana tapicerka i wykładziny z drewna wysokiej jakości. Dodatkowo, do dyspozycji gości jest bogaty system multimedialny.

Jednostkę napędzają dwa zmodyfikowane specjalnie do celów marynistycznych silniki V8 Lexus 2UR-GSE o mocy 897 koni mechanicznych, w swojej standardowej wersji znane z Lexusów LC 500 i RC F. Lexus Sport Yacht rozwija prędkość maksymalną 80 km/h.

Lexus Sport Yacht (lexus.co.uk)
(lexus.co.uk)

Odbiór tej prestiżowej nagrody był dla japońskiego koncernu okazją do ogłoszenia dalekosiężnych planów związanych z produkcją luksusowych jednostek, które w przyszłości mają być sprzedawane przez Lexusa na całym świecie.

Lexus Sport Yacht (www.lexus.co.uk)
(www.lexus.co.uk)

Już teraz zapowiedziano, że w celu zapewnienia użytkownikom jak największego komfortu, postanie jacht wykorzystujący technologie zastosowane w  koncepcyjnym modelu Lexus Sport Yacht, ale większy od nagrodzonego, o długości prawie 20 metrów. Pomieści on nie tylko kabiny o wysokim standardzie, a także salę rozrywki na 15 osób. Ma być wyposażony w Mobility Services Platform (MSPF), platformę zarówno dbającą o zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, jak i umożliwiającą integrację smartfonów, a także zdalną diagnostykę pojazdu.

Lexus Sport Yacht (www.autoevolution.com)
(www.autoevolution.com)

Możliwość zakupu zapowiadanego, produkcyjnego superjachtu ma się pojawić się w Europie już pod koniec 2019 roku.

Źródło: mat. prasowe

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus LC ze składanym dachem już niebawem!

Mimo dużego powodzenia wśród klientów aut luksusowych, Lexusowi obecnie brakuje modelu w...
Czytaj wiecej