Lexus sprzedał w Europie już milion samochodów!

Lexus Europe
Fot. Lexus Europe
Wiadomo, że to nie jest łatwy rok, lecz mimo wielu przeszkód Lexus może pochwalić się kolejnym sukcesem, przekraczając barierę miliona sprzedanych pojazdów na rynku europejskim.

Lexus zadebiutował w Europie w 1990 roku, wprowadzając na tutejszy rynek model LS. W ciągu tych trzydziestu lat samochody marki stopniowo zyskiwały popularność. Odpowiada za to między innymi odwaga Japończyków w przecieraniu szlaków i opracowywaniu nowych motoryzacyjnych technologii. Co jednak sprawiło, że europejczycy kupili ponad milion samochodów Lexusa i z roku na rok coraz chętniej je wybierają?

Pionierzy na miarę naszych czasów

Dla mieszkańców naszego kontynentu Lexus to przede wszystkim pionier technologii hybrydowej. Coś, co jeszcze kilkanaście lat temu zdawało się fanaberią i wygodą tylko dla wybranych, dziś jest codziennością. To też swego rodzaju znak rozpoznawczy japońskiej marki. To Lexus wprowadził bowiem auta hybrydowe do świadomości kierowców i dowiódł ich pozytywnego wpływu na środowisko. To jedyna marka, której włodarze nie ustępowali, mającym na celu zmianę motoryzacji – nawet kiedy inni producenci traktowali hybrydy jako ciekawostki.

Dziś większość marek ma w swoich ofertach modele hybrydowe lub elektryczne. Są to jednak pojedyncze modele, podczas gdy Lexus każde swoje auto oferuje z napędem hybrydowym. Co więcej, zgodnie z postulatami Lexus Electrified niedługo także elektryczny napęd będzie opcjonalny dla każdego z modeli. To zaś czyni japońskiego producenta liderem elektryfikacyjnych technologii. Nic więc dziwnego, że aż 96% Lexusów sprzedanych w Europie Zachodniej to auta hybrydowe

W 2020 roku, w 30. rocznicę wejścia na rynek europejski, Lexus wprowadził również model UX 300e – pierwszy w pełni elektryczny pojazd tej marki, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w swoim rozwoju.

Początkowo Lexus był kojarzony przede wszystkim jako marka premium. Z czasem stawał się jednak coraz bardziej dostępny nie tylko dla najbogatszych, zachowując przy tym swój charakter. Luksus, wyrazisty design, zaawansowane technologie i osiągi do dziś wyróżniają tę markę. Każdy, kto kiedykolwiek był w jednym z salonów Lexusa, doświadczył też ich wyjątkowego podejścia do obsługi klienta. Właściwie, o wiele lepszym słowem byłaby relacja, aniżeli obsługa, gdyż to właśnie na tym przede wszystkim zależy marce. Budowanie relacji z klientem i traktowaniu go jak gościa we własnym domu to jeden z filarów ich filozofii. Przekłada się to oczywiście na poziom zadowolenia klientów, a także branżowe wyróżnienia.

Milion samochodów Lexusa w liczbach

Milion samochodów Lexusa sprzedanych w Europie
Milion samochodów Lexusa sprzedanych w Europie, fot. Lexus

Z czasem Lexus dostosowywał swoją gamę modeli do zmieniających się potrzeb klientów. Skoncentrowano się na SUV-ach, których sprzedaż w Europie przekroczyła już 550000 egzemplarzy. Oczywiście zachowały one swój charakter premium, nie tracąc przy tym na osiągach i zastosowanych technologiach. Zresztą, to właśnie Lexus wprowadził na szeroki rynek luksusowe SUV-y, które pokochali klienci.

Spoglądając na gamę modeli Lexusa, można powiedzieć coś, co wyda się banalne, ale jednocześnie jest prawdziwe – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od limuzyn jak modele LS czy ES, poprzez SUV-y RX, NX i LX, a na autach sportowych jak RC czy LC kończąc. Wisienką na torcie będzie zaś wspomniany wcześniej UX 300e – pierwszy seryjny model z napędem elektrycznym. Nic więc dziwnego, że już ponad milion aut japońskiego producenta trafiło na europejski rynek, wprost do zadowolonych klientów.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Animowane dobro

Nadszedł ten czas w roku, kiedy do kin wchodzi film stworzony przez...
Czytaj wiecej