Lexus rozświetlił wystawę Design Miami/ 2019

SUNSHOWER – ekspozycja Lexusa podczas Design Miami/ 2019, fot. Lexus International
SUNSHOWER – ekspozycja Lexusa podczas Design Miami/ 2019, fot. Lexus International
Design jest dla Lexusa bardzo ważnym elementem – marka podkreśla to na każdym kroku zarówno poprzez wyjątkowe projekty swoich samochodów, jak i wspieranie inicjatyw mających na celu promocję młodych talentów i wizjonerów, których dzieła mogą zmienić świat.

Pasja, z jaką Lexus projektuje samochody, w bezpośredni sposób przekłada się na wrażenia, jakie marka oferuje swoim klientom. Łącząc typowe dla Japończyków dążenie do perfekcji z ich wyjątkową kulturą, marka stawia na jakość, wypracowano wyjątkowy styl, którego pokłosiem jest odważne wzornictwo. Zresztą to właśnie podejście do designu jest jednym z elementów, który wyróżnia Lexusa na tle konkurencji. Jak jednak wiadomo, luksusowa marka nie tylko wyznacza kierunki rozwoju, ale też wspiera młodych projektantów. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym w zeszłym tygodniu, gdy Lexus gościł na Design Miami/ 2019.

Sztuka użytkowa w natarciu

Ooho to jadalne kapsułki z wodorostów, w których zamknięta jest woda, fot. Lexus International
Ooho to jadalne kapsułki z wodorostów, w których zamknięta jest woda, fot. Lexus International

Design Miami/ to jedna z większych wystaw sztuki użytkowej na świecie. Wydarzenie przyciąga designerską śmietankę towarzyską – od wpływowych projektantów, kuratorów czy krytyków, a na kolekcjonerach kończąc. Niemal wszystko, co tam zobaczymy, za odpowiednią sumę może zabrać ze sobą – ekskluzywne zakupy to jednak nie wszystko. Podczas wystawy przede wszystkim można nawiązać kontakt z projektantami oraz wysłuchać wykładów uznanych projektantów. Zakupy wyjątkowych przedmiotów to jedynie wisienka na torcie! Lexus już po raz drugi został partnerem motoryzacyjnym tej imprezy. Po raz pierwszy natomiast miał okazję wziąć udział w wystawie.

Lexus presents/ The Sunshower

For Design Miami/ 2019, Lexus returns as the official automotive partner. New for 2019, Lexus will bring the LC Convertible Concept as part of the brand’s first commissioned installation for #DesignMiami with an exhibition titled SUNSHOWER. The installation responds to the fair's theme of “Elements: Water” and Lexus commissioned designer Nao Tamura to create an immersive, multimedia installation that evokes the wondrousness of this natural, outdoor phenomenon. SUNSHOWER has been curated by Design Miami/'s Curatorial Director Aric Chen and Milan-based curator and author Maria Cristina Didero. Lexus will also be serving Ooho (Notpla), an edible water droplet, designed to replace disposable water bottles, offering a solution for a sustainable future.

Opublikowany przez Design Miami/ Piątek, 29 listopada 2019

Na potrzeby Design Miami/ 2019 Lexus przygotował własną ekspozycję zatytułowaną SUNSHOWER. Jej przygotowanie powierzono Nao Tamurze, a celem było odniesienie się do wody, czyli jednego z motywów tegorocznej imprezy. Poza multimedialnym spektaklem japońska marka przygotowała też specjalną strefę, gdzie goście Design Miami/ mogli odpocząć, zrelaksować się, czy podładować akumulatory (dosłownie i w przenośni). Tym, co umilało im chwile w strefie Lexusa, był pokazowy model LC Convertible Concept oraz możliwość spróbowania wodnych kapsułek Ooho – jednego z finalistów Lexus Design Award 2014.

W designie Lexusa nic nie jest przypadkowe i mam nadzieję, że ten przemyślany design jest zauważalny w naszej instalacji. Celem stylistyki LC Convertible Concept jest pokazanie absolutnego piękna i jesteśmy dumni, że możemy je zaprezentować obok dzieł tak utalentowanych artystów.

– Brian Bolain, dyrektor generalny Lexus International

Multimedialna strefa to nie wszystko, co Lexus przygotował na Design Miami/ 2019

Kadr z instalacji multimedialnej SUNSHOWER Nao Tamury, którą Lexus pokazał podczas Design Miami/ 2019, fot. Lexus International
Kadr z instalacji multimedialnej SUNSHOWER Nao Tamury, którą Lexus pokazał podczas Design Miami/ 2019, fot. Lexus International

Poza własną ekspozycją przedstawiciele Lexusa brali też czynny udział w wydarzeniach wpisanych w oficjalny program Design Miami/. Jednym z nich był panel dyskusyjny Lexus Art Series, który marka po raz czwarty przygotowała we współpracy z magazynem “Whitewall”. Wśród uczestników tego cyklicznego wydarzenia przewijało się już wielu uznanych w świecie designu postaci. Podczas zakończonej właśnie imprezy grono poszerzyło się o Troya Simmonsa, Tadao Moriego, Arica Chena, Eduardo Castillo i Claudię Paetzold.

Seria rozmów Lexus Art Series oferuje unikalną szansę spotkania wybitnych osobistości z różnych dziedzin. Jesteśmy zachwyceni, że tacy innowatorzy dzielą się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi nowych technologii oraz wyzwań, przed którymi stoi design.

– Laurent Moïs, dyrektor operacyjny w magazynie “Whitewall”

Autor artykułu
More from Damian Halik

Eden Motel zaprasza do jaskini Batmana (i nie tylko!)

Na tle konkurencji Eden Motel nie wydaje się niczym wyjątkowym. Niepozorny budynek...
Czytaj wiecej