Lexus świętuje 10 lat wersji „F”. Z tej okazji limitowana edycja GS F i RC F

Modele o wysokiej wydajności, które poradzą sobie z każdym wyzwaniem na drodze. Tak w wielkim skrócie można opisać cel, jaki postawili przed sobą inżynierowie Lexusa. Większość testów konstruowanych aut, odbywała się na słynnym torze wyścigowym Fuji Speedway. I stąd też wzięła się nazwa wersji „F”.

„F” narodziła się z pasji do jazdy, to odmienny design, inżynieria, sposób myślenia. W rezultacie to kierowca jest najistotniejszy i to on ma doświadczać unikalnych emocji. Inspiracje płyną oczywiście ze sportów motorowych: atletyczne proporcje, samochód jest szerszy i niższy, ma liczne wloty i konstrukcyjne triki poprawiające aerodynamikę, koła z kutego aluminium, masywny grill, aktywny spojler, skrzynia biegów zapewniająca wyrafinowanie i pazur dzięki niezrównanej szybkości zmian. Można by wymieniać dalej. Modele „F” to pierwsze w których silnik swobodnie przełącza się między cyklami Atkinson, a Otto. To efektywność i jednocześnie wysoka wydajność.

Aby uczcić swoje dziesiąte urodziny, zaprojektowano limitowaną edycję modeli GS F i RC F. Specjalna specyfikacja obejmuje m.in. wydajniejsze amortyzatory i tytanowe tłumiki, podkręcające osiągi.

CFRP – tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem węglowym – zostało wykorzystane w wielu elementach wnętrza. Heat Blue to kolor jubilatów. Co z dostępnością? Linię montażową opuści zaledwie 50 sztuk. RC F będzie sprzedawany w Europie, GS F tylko w Japonii.

Źródło: blog.lexus.co.uk 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Za drzwiami największego dealera Lexusa na świecie

16 000 metrów kwadratowych, strefa relaksu, masażu, biznesowa, pole golfowe, kino, restauracje....
Czytaj wiecej