Lexus LC 500 ZENT Cerumo wygrywa na torze Fuji

No. 38 ZENT Cerumo LC500 – najlepsza maszyna zawodów 2019 Autobacs SUPER GT w Fuji, fot. Lexus International
No. 38 ZENT Cerumo LC500 – najlepsza maszyna zawodów 2019 Autobacs SUPER GT w Fuji, fot. Lexus International
Nie od dziś wiadomo, że mimo reprezentowania klasy premium, Lexus z dużym zapałem angażuje się w zmagania sportowe, a uzyskaną we współpracy z zawodowymi kierowcami wiedzę przekłada następnie na osiągi serii F oraz rozwijanie usportowionych modeli w swoim katalogu. Zwycięstwo ZENT Cerumo jest natomiast kolejnym sukcesem w dorobku marki.

Zmagania na torze Fuji International Speedway były drugą rundą serii Autobacs SUPER GT w tym roku. O inauguracji sezonu większość chciałoby pewnie zapomnieć, biorąc pod uwagę to, jak fatalne warunki pogodowe wpłynęły na wyniki. Zresztą pogoda nie rozpieszczała zawodników także na torze nieopodal góry Fudżi. Tym razem jednak udało się przeprowadzić wyścig bez większych problemów. Z Prefektury Shizuoka najbardziej zadowoleni wyjechali Yūji Tachikawa i Hiroaki Ishiura. Kierowcy zespołu ZENT Cerumo nie mieli sobie równych za kierownicą Lexusa LC 500 z numerem 38.

SUPER GT zawsze na pierwszym miejscu

Yūji Tachikawa i Hiroaki Ishiura – kierowcy zespołu ZENT Cerumo, fot. Lexus International
Yūji Tachikawa i Hiroaki Ishiura – kierowcy zespołu ZENT Cerumo, fot. Lexus International

Seria SUPER GT, której sponsorem tytularnym jest w tym roku firma Autobacs, ma dla Lexusa szczególne znaczenie. Japończycy współpracują z wieloma zespołami, startującymi w zawodach na całym świecie, jednak to w rodzimej lidze zawsze chęć pokazania się jest największa. Ostatnie lata były zresztą dla Lexusa bardzo udane – wystarczy wspomnieć o triumfalnych sezonach 2016 i 2017, gdzie kierowcy kolejno Lexusa RC F (Kovalainen, Hirake) i Lexusa LC 500 (Hirakawa, Cassidy) nie mieli sobie równych. W ubiegłym roku załoga LC 500 zespołu Lexus Team KeePer TOM’s zajęła natomiast drugie miejsce. Czwarci byli wówczas kierowcy ZENT Cerumo, którzy w obecnym sezonie mogą namieszać.

Od początku do końca byliśmy tak skoncentrowani, że po prostu nie mogliśmy przegrać tej walki. To był dobry wyścig. W tym sezonie wprowadziliśmy do naszego zespołu nową strukturę. Spoczywa na mnie większa odpowiedzialność i silne poczucie, że musimy wygrywać.

– Yūji Tachikawa, kierowca Lexusa LC 500 nr 38 zespołu ZENT Cerumo

Dla zawodników ZENT Cerumo zmagania na torze Fuji International Speedway zawsze są ważnym wydarzeniem. To właśnie tam po raz ostatni zwycięstwo w serii SUPER GT odniósł ich Lexus LC 500 z numerem 38 – od tego czasu minęły jednak dwa lata. Czwarty zespół poprzedniego sezonu w tym roku powinien jednak walczyć o zwycięstwo. Po szalonym wyścigu na wodzie w kwietniowych, inaugurujących sezon zmaganiach na torze Okayama, ZENT Cerumo było dopiero ósme. Ostatnie zwycięstwo wywindowało jednak Tachikawę i Ishiurę na pozycję wiceliderów 2019 Autobacs SUPER GT.

Należący do zespołu ZENT Cerumo Lexus LC 500 z numerem 38 podczas zmagań na torze Fuji, fot. Lexus International
Należący do zespołu ZENT Cerumo Lexus LC 500 z numerem 38 podczas zmagań na torze Fuji, fot. Lexus International

Rok 2019 różnie układa się w wyścigowych zmaganiach Lexusa na świecie. Można jednak mieć pewność, że reprezentujące firmę ekipy do końca będą bić się o trofea. W samym SUPER GT Lexus ma aż dziewięciu reprezentantów: sześć ekip w LC 500 w klasie GT500 i trzy RC F GT3 w klasie GT300. Sezon trwa, ale można przypuszczać, że kiedy Tachikawa poczuł krew, już nie odpuści – w końcu mowa o trzykrotnym mistrzu serii. Ostatni triumf obecnego kierowcy ZENT Cerumo – wówczas za kierownicą Lexusa SC430 – to jednak zamierzchły rok 2013. Najwyższa pora, by powiększyć swój dorobek.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Netflix pracuje nad kontynuacją “Pogromców mitów”

Wyrzucanie z ramówki niektórych programów, bywa strzałem w stopę nadawcy, tym bardziej,...
Czytaj wiecej