Lexus UX: Japończycy uchylają rąbka tajemnicy!

Lexus UX - sylwetka (mat. prasowe)
Lexus UX - sylwetka (mat. prasowe)
Lexus wykonał wielki ukłon w stronę fanów i pokazał swoje najnowsze dzieło jeszcze przed premierą w Genewie! Jak się okazuje, Japończycy nie zawiedli także i teraz. Nowy kompaktowy miejski crossover Lexusa to harmonia jakości, designu i najnowszych technologii.

Jak już wspominaliśmy, na targach w Genewie odbędzie się premiera nowego Lexusa UX. I choć wydarzenie to odbędzie się 6 marca, Japończycy postanowili już teraz uchylić rąbka tajemnicy. W zeszłym tygodniu pokazano nam tylko enigmatyczne zdjęcie tyłu pojazdu, ale dziś do sieci wypłynęło już  zdjęcie całej sylwetki crossovera oraz film, dzięki któremu możemy m.in. zajrzeć do środka. Uwagę przyciągają komfortowe miejsce dla kierowcy oraz spora przestrzeń dla pasażerów.

 

Trzeba przyznać, że zewnętrzny wygląd auta także robi wrażenie. Potężna bryła nadwozia wyraźnie zainspirowana została SUVami. Wielkie błotniki i odważna linia podkreślają zadziorny charakter Lexusa UX. Ponadto, samochód wyróżniał się będzie zwinnością hatchbacka, o czym świadczy niskie położenie środka masy przy równoczesnym zapewnieniu odpowiedniej sztywności nadwozia.

Więcej dowiemy się na konferencji prasowej Lexusa z nowym szefem Lexus Europe, Pascalem Ruchem. Odbędzie się ona 6 marca o 10 rano na stoisku Lexus w hali 4, Palexpo. O nowym modelu opowiadać będzie także Chika Kako, główny inżynier odpowiedzialny za Lexusa UX. Spotkanie z prasą możecie śledzić tutaj:

https://livestream.com/LexusInternational/geneva2018

 

Źródła: Lexus International, Lexus Europe

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus ES: w oczekiwaniu na nieoczekiwane

Już niedługo w Pekinie będzie miała miejsce wyczekiwana premiera nowego Lexusa ES....
Czytaj wiecej