Lexus ponownie najlepszy w Wielkim Teście Salonów

Salon Lexus Trójmiasto – jedni ze zwycięzców nagród Kiwami 2020
Salon Lexus Trójmiasto – jedni ze zwycięzców nagród Kiwami 2020
Pandemia COVID-19 wymusiła na branży motoryzacyjnej zmiany, które niewątpliwie odcisnęły piętno zarówno na produkcji, jak i sprzedaży samochodów. Lexus jednak nie tylko dostosował się do nowej rzeczywistości, ale też może pochwalić się sukcesami, o które w tym trudnym czasie nie było łatwo.

Jednym z takich sukcesów z pewnością są wyrazy uznania dla polskiej sieci dilerskiej marki. Organizowany przez magazyn “Auto Świat” oraz firmę Kantar Automotive 17. Wielki Test Salonów potwierdził dominację Lexusa wśród marek premium. Zwycięstwo cieszy również dlatego, że firma broniła tego tytułu i nie dała go sobie odebrać, wygrywając drugi rok z rzędu. Pomimo trudności, jakie przyniosła pandemia, zwłaszcza w marcu i kwietniu, sieć salonów Lexusa utrzymała swoje usługi na jak najwyższym poziomie. Oczywiście zachowując przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa – zdrowie klientów było priorytetem.

Sieć dilerska Lexusa, Wielki Test Salonów 2020, Auto Świat
Wielki Test Salonów 2020, fot. Auto Świat

Aby w czasie pandemii ograniczyć zbędne ryzyko, wiele działań przeniesiono na poziom online. Między innymi prezentacje aut często odbywały się podczas wideokonferencji. Organizatorzy plebiscytu także wzięli to pod uwagę – w tegorocznej edycji Wielkiego Testu Salonów oceniano bowiem przede wszystkim wirtualną obsługę klienta. Szczególną uwagę zwracano natomiast na możliwość i jakość połączenia wideo z konkretnymi salonami. Lexus okazał się jedyną marką premium ze stuprocentową skutecznością w tej kwestii.

Testowano także przebieg całego procesu zakupu, zaczynając od pierwszego kontaktu, przez samą prezentację samochodu, aż po jego finalizację. Oczywiście wciąż możliwe były także jazdy testowe, ale odbywały się przy zastosowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Po każdej jeździe i prezentacji dezynfekowano więc pojazdy.

Warto przy tym podkreślić, że Wielki Test Salonów 2020 zakrojony był na szeroką skalę. By wydać werdykt, przebadano niemal 370 salonów dwudziestu jeden marek.

Salony Lexusa, Lexus Trójmiasto
Salon Lexus Trójmiasto – jeden z wzorcowych salonów marki w Polsce

Lexus, który w czasie pandemii zanotował spadek sprzedaży na poziomie 32% względem roku poprzedniego, robi wszystko, by nie tylko dostosować się do nowej rzeczywistości, ale również by ich usługi pozostały na niezmienionym poziomem i skutkowały wysokim zadowoleniem klienta. Pomimo tego, że trudne czasy mogą być dopiero przed nami, bardzo ważne jest, byśmy starali się żyć możliwie normalnie. Jednym z elementów takiego funkcjonowania, jest zaś możliwość zakupów – w tym takich dóbr jak samochód. Między innymi dlatego dilerzy samochodowi na bieżąco muszą monitorować sytuację na świecie i szybko dostosowywać się do przepisów sanitarnych, umożliwiając klientom wygodne finalizowanie transakcji. Choć zakup samochodu nie należy do małych wydatków, w nadchodzących miesiącach ze względów bezpieczeństwa wiele osób może wybrać ten sposób przemieszczania się kosztem komunikacji publicznej.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Vox Lux – Natalie, tęskniłem za Tobą!

Nazwisko Natalie Portman zawsze wywołuje u mnie wypieki na twarzy i sprawia,...
Czytaj wiecej