Lexusy sprawdzonym wyborem według klientów z USA

Lexus ES - teaser (mat. prasowe)
Lexus ES - teaser (mat. prasowe)
Potentat na rynku samochodów używanych w USA postanowił sprawdzić, przy której marce klienci pozostają najczęściej. Niespodzianek nie było.

CarMAX to amerykańska sieć autokomisów i zdecydowany potentat na rynku samochodów używanych w USA. Firma dokonała niedawno analizy przywiązania swoich klientów do poszczególnych marek samochodów. W tym celu przebadano dane z aż 175 działających na terenie Stanów Zjednoczonych placówek przedsiębiorstwa. Pod lupę wzięto takie transakcje, które łączyły sprzedaż dotychczasowego auta z zakupem nowego.

Niespodzianek nie było – wygrał Lexus. Na kontynuację przygody z japońską marką decyduje się aż 30,4 użytkowników. Powodem dużego przywiązania kierowców do aut luksusowego producenta jest z pewnością niezawodność, jaką marka oferuje i za którą jest systematycznie nagradzana na całym świecie. Przypomnijmy, że dwa miesiące temu Lexus wygrał w tej kategorii w plebiscycie New Car Awards, zorganizowanym przez brytyjski portal motoryzacyjny Auto Trader. Nowo zakupione samochody koncernu charakteryzowała najmniejsza średnia liczba napraw deklarowana przez czytelników w sondażu.

Lexus ES i Lexus ES F Sport (fot. mat. prasowe)
Lexus ES i Lexus ES F Sport (fot. mat. prasowe)

Wysokie wyniki Lexusa, zarówno w segmencie samochodów nowych jak i używanych, potwierdzają zapewnienia producenta o najwyższej jakości wykonania, jak również o wyjątkowej trwałości jego pojazdów.

Pod względem rodzaju nadwozia, klienci zza oceanu okazali się najbardziej przywiązani do pięciodrzwiowych SUV-ów, przy których zostawało aż 61 procent użytkowników. W tym segmencie prowadzi Lexus RX z utrzymaniem klienta na poziomie 23,1 procent. Zaraz za nimi plasują się czterodrzwiowe sedany z wynikiem 47,5 procent. Wśród nich z kolei, prym wiedzie szalenie popularny na amerykańskim rynku Lexus ES, ze wskaźnikiem powrotów 20,1 procent. Jak już wspominaliśmy, niedostępny do tej pory na Starym Kontynencie model właśnie rozpoczyna podbój Europy. Wszystko wskazuje na to, że za kilka lat będzie świecił triumfy i w naszych zestawieniach.

Lexus ES (fot. mat. prasowe)
Lexus ES (fot. mat. prasowe)

Ciekawy jest też sam koniec listy marek, którą zamyka Volkswagen. Klienci z USA nie wybaczyli najwyraźniej niemieckiemu producentowi afery „dieselgate” sprzed kilku lat. Pod względem rodzaju nadwozia z kolei, kierowcy najmniej przywiązani są trzydrzwiowych hatchbacków. Można tłumaczyć to faktem, że kupują je młodzi ludzie, dla których stanowią one ekonomiczne rozwiązanie na pierwsze lata za kierownicą. Po założeniu rodziny jednak, ten typ samochodów nie jest w stanie sprostać nowym potrzebom użytkowników.

Źródło: Motoblog by Complex PR

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

DineART. Sztuka wokół stołu [RELACJA]

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy na naszych łamach inaugurację projektu Dine Art, który...
Czytaj wiecej