Wzrost globalnej sprzedaży Lexusa

Spoglądając na ulice polskich miast, łatwo można zauważyć dość duża liczbę poruszających się po nich modeli Lexusa. W ciągu ostatniego roku sprzedaż aut japońskiego producenta wzrosła, i to nie tylko w Polsce.

Lexus bardzo skutecznie walczy o swoich klientów. Marka od wielu lat produkuje modele, które mocno przyciągają wzrok, dzięki czemu ich właściciele mogą wyróżniać się w tłumie. Dodatkowo są to auta wyposażone w wiele najnowocześniejszych motoryzacyjnych technologii. Nie ma co się więc dziwić, że sprzedaż na całym świecie rośne, a zainteresowanie samochodami od japońskiego Lexusa nigdy nie było tak wysokie.

W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku Lexus sprzedał na całym świecie ponad 360 tysięcy aut. Tym samym osiągnął 10-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. 37% całej sprzedaży stanowią auta hybrydowe. W 2019 roku sprzedano ich o 34% więcej niż w roku 2018. Lexus i Toyota to marki, które najczęściej są kojarzone z napędem hybrydowym i tym samym przodują na tym rynku. Sam Lexus sprzedał do tej pory 1,5 miliona samochodów z takim napędem.

Oczywiście Lexus nie spoczywa na laurach i wciąż wprowadza do swojego portfolio wiele nowości.

Jesteśmy zaszczyceni tym, że klienci na całym świecie wybierają nasze samochody. W tym roku do naszych salonów trafią też nowe modele Lexus RC F oraz RX. Cały czas staramy się wprowadzać nowinki technologiczne i innowacje do naszych samochodów, zachowując najwyższą dbałość o detale i wykonanie. Jako luksusowa marka dążymy do tego, by dostarczać niesamowite doświadczenia, które przekroczą oczekiwania klientów.

– Yoshiro Sawa, prezes Lexus International.

Do wzrostu sprzedaży przyczyniło się również wprowadzenie dwóch nowych modeli Lexusa – kompaktowego crossovera UX oraz luksusowego sedana ES.

Pierwszy może pochwalić się tym, iż jego właścicielami zostało ponad 8,5 tysiąca osób – i to zaledwie w ciągu pięciu miesięcy od premiery. Model ES może poszczycić się najwyższym wzrostem sprzedaży. Wprowadzona bowiem na koniec 2018 roku nowa generacja tego modelu osiągnęła pułap ponad 3000 sztuk, co oznacza wzrost o 387%.

Hybrydowe modele Lexusa stanowią 95% sprzedanych modeli tej marki w Europie Zachodniej i Centralnej.

Ze zniecierpliwieniem czekamy na wejście Lexusa w świat pełnej elektromobilności. Biorąc pod uwagę, jak doskonale radzą sobie oni w dziedzinie aut hybrydowych, samochód elektryczny klasy premium od Japończyków może być w przyszłości prawdziwym hitem sprzedaży.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

LC Convertible najlepszym kabrioletem według Carwow

Brytyjski serwis Carwow, specjalizujący się w testach i doradztwie motoryzacyjnym, rozdał niedawno...
Czytaj wiecej