Scott Pruett z F Performance Team

Lexus ogłosił podczas tegoroczonego SEMA Show w Las Vegas partnerstwo z nowopowstałym zespołem F Performance Team.

15-11-02-lexus-motorsports-1

Lexus wraca do sportów motorowych. I to w dobrym stylu. Podczas tegorocznego SEMA Show w Las Vegas partnerstwo z nowopowstałym zespołem F Performance Team. Współpraca dotyczy startu w zupełnie nowej serii wyścigów organizowanych w USA w roku 2016 – IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Team powalczy z innymi mając do dyspozycji Lexusa RC F GT3. Dla firmy oznacza to rozwój technologii, która w przyszłości trafi do aut seryjnych. Za kierownicą zasiądzie Scott Pruett – jeden z najbardziej doświadczonych kierowców wyścigowych, który swoją wiedzę ma przekuć w sukcesy zespołu stacjonującego w Michigan. Były kierowca Champ Car i NASCAR, trzykrotny mistrz Trans-Am. Pruett pięciokrotnie sięgnął po zwycięstwo w Grand-Am i tyle samo razy wygrał 24 godziny Daytony.

15-11-02-lexus-motorsports-4

Pruett ma na koncie starty w Champ Car i NASCAR. Trzykrotny mistrz Trans-Am, pięciokrotny mistrz Grand-Am. Dokładnie pięć razy sięgał również po wygraną w 24 godzinnym wyścigu Daytony.

W pierwszym roku team F Performance Racing ma się skupić na starcie w wybranych wyścigach serii, organizacji, zbieraniu doświadczeń i danych na torze. Wszystko to ma posłużyć do przygotowania zespołu do startu w pełnym sezonie 2017/2018.

Powrót Lexusa do startu w wyścigach nie jest bez znaczenia. Jak mówi Jeff Bracken z Lexusa: „Główną misją F Performacnce Racing jest zdobywanie wiedzy i doświadczeń, której później będą transferowane i posłużą do rozwoju aut seryjnych.”

“Kiedy Lexus wycofywał się ze sportów motorowych zapewniałem ich, że będę tu, do ich dyspozycji i pomocy kiedy zdecydują się na powrót.” mówił Scott Pruett. „Ten czas właśnie nadszedł i jestem ogromnie zadowolony, że będę reprezentował Lexusa na torze w F Performance RC F GT3 “.

15-11-02-lexus-motorsports-2

Tagi wpisu
, ,
Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Lexus LC 500 – światowa premiera coupe na salonie motoryzacyjnym w Detroit 2016

Cztery lata od prezentacji modelu koncepcyjnego, Lexus LC500 debiutuje w wielkim stylu
Czytaj wiecej