Oto zupełnie nowy wyścigowy Lexus na sezon 2017

Lexus zaprezentował swój nowy samochód wyścigowy, bazujący na zmodyfikowanej wersji całkowicie nowego LC 500.

Lexus zaprezentował swój nowy samochód wyścigowy, bazujący na zmodyfikowanej wersji całkowicie nowego LC 500.

Rozpoczęcie testów nowego auta bazującego w całości na modelu LC500 planowane jest jeszcze we wrześniu. Nowe coupe zadebiutuje w japońskich wyścigach serii Super GT, zastępując w nich model RC F w następnym roku.

lexus-lc500-super-gt-4

LC 500 i jego wersja z napędem hybrydowym LC 500h to typowe coupe do pokonywania dalekich tras. Wersja wyścigowa znacznie różni się od nich, między innymi szeregiem modyfikacji mających na celu poprawę parametrów aerodynamicznych, obniżenie masy, a także specjalnie opracowanym na potrzeby wyścigów zespołem napędowym.

lexus-lc500-super-gt-5

Efektowne nadwozie wyścigowego LC 500 charakteryzuje się między innymi mocno poszerzonymi nadkolami, muskularnie wyprofilowanymi spojlerami progowymi i licznymi wlotami powietrza, których zadaniem jest chłodzenie i zwiększanie siły dociskowej.

Ponadto podnoszą aerodynamikę i dynamikę krzywizn. Nowy Lexus imponuje szerokością sylwetki zachowując przy tym charakterystyczne wyróżniki marki w postaci charakterystycznej osłony chłodnicy i uformowanych na kształt litery L linii świateł.

Ważący zaledwie 1020 kilogramów samochód wyścigowy napędzać będzie 2-litrowy, czterocylindrowy turbodoładowany silnik spalinowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa, współpracujący z sześciostopniową, sekwencyjną skrzynią biegów.

c500-super-gt1

Źródło: materiały prasowe

Tagi wpisu
,
Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

15 dowodów na to, że makijaż to tylko sztuka…

A to co naprawdę się liczy to to kim jesteś w środku.
Czytaj wiecej