LG G7 ThinQ zaprojektowano z myślą o człowieku i… sztucznej inteligencji

LG G7 ThinQ
Telefony firmy LG, choć zazwyczaj udane, raczej nie odnoszą sukcesów komercyjnych na rynku. Trudno stwierdzić jednoznacznie dlaczego, jednak firma się nie poddaje. I stawia tym razem na zupełnie nowy wyróżnik. Wyjątkowo modny w świecie nowych technologii.

Za wydajność telefonu G7 ThinQ odpowiada najnowszy procesor Snapdragon 845, któremu towarzyszą 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej (w zależności od wersji telefonu) oraz 64 GB lub 128 GB pamięci masowej. Wyposażony jest też w podłużny, 6,1-calowy wyświetlacz. W kwestii podzespołów bazowych G7 nie odstaje więc od konkurencji.

Telefon z przodu i z tyłu zabezpieczony jest szkłem hartowanym Gorilla Glass 5, które zapewnia mu wyższą wytrzymałość. Dodatkowo model jest odporny na pył i wodę, co potwierdza certyfikat IP68. LG G7 ThinQ został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom testów MIL-STD 810G – czyli serii sprawdzianów opracowanych przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych w celu oceny funkcjonowania sprzętu w trudnych warunkach.

Kluczowa w LG G7 ThinQ ma być jednak sztuczna inteligencja. Nawet w aparacie.

LG G7 ThinQ wyposażony został w aparat przedni o rozdzielczości 8 MP oraz dwa tylne obiektywy o rozdzielczości 16 MP, zarówno w standardowej, jak i szerokokątnej (Super Wide Angle) konfiguracji. Obiektyw szerokokątny– znak rozpoznawczy LG – pozwala uchwycić pejzaże przy mniejszym zniekształceniu obrazu na krawędziach.

LG G7 ThinQ

LG poprawił również funkcje aparatu oparte na sztucznej inteligencji, które pojawiły się po raz pierwszy w modelu LG V30S ThinQ. AI CAM oferuje już nie 8, lecz 19 trybów robienia zdjęć. Użytkownicy mogą również udoskonalić swoje zdjęcia poprzez wybór jednego z trzech innych efektów, jeżeli tryb zarekomendowany przez sztuczną inteligencję nie odpowiada ich gustom. Dzięki kombinacji łączenia pikseli i obróbki cyfrowej, algorytm sztucznej inteligencji automatycznie dopasowuje ustawienia aparatu podczas robienia zdjęć przy słabym oświetleniu.

Sztuczna inteligencja, która ma rozumieć otoczenie, w którym się znajdujemy.

LG G7 ThinQ będzie jednym z pierwszych telefonów, który zostanie wyposażony w funkcję Google Lens. To nowa opcja wyszukiwania wykorzystująca mechanizmy sztucznej inteligencji i rozpoznawania cyfrowego. Połączona z Asystentem Google i Zdjęciami Google, może dostarczać więcej informacji na temat obiektów takich jak zabytki, rośliny, zwierzęta, książki, a także rozpoznawać tekst na powierzchni przed nami.

LG G7 ThinQ

Dzięki tym funkcjom można odwiedzać powiązane z otoczeniem strony internetowe, dodawać otrzymane wizytówki do kontaktów i wydarzenia do kalendarza, lub sprawdzać pozycje z menu w obcojęzycznych restauracyjnych bezpośrednio przez Google Lens.

Czy to wystarczy, by namówić nas do kupna? Poczekajmy na pierwsze testy i polskie ceny. Wygląda to jednak bardzo obiecująco.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Dom, który nauczy się naszych przyzwyczajeń

Już za kilka lat, otaczające nas urządzenia, takie jak telewizory, klimatyzatory czy...
Czytaj wiecej