LG G7 ThinQ zaprojektowano z myślą o człowieku i… sztucznej inteligencji

LG G7 ThinQ
Telefony firmy LG, choć zazwyczaj udane, raczej nie odnoszą sukcesów komercyjnych na rynku. Trudno stwierdzić jednoznacznie dlaczego, jednak firma się nie poddaje. I stawia tym razem na zupełnie nowy wyróżnik. Wyjątkowo modny w świecie nowych technologii.

Za wydajność telefonu G7 ThinQ odpowiada najnowszy procesor Snapdragon 845, któremu towarzyszą 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej (w zależności od wersji telefonu) oraz 64 GB lub 128 GB pamięci masowej. Wyposażony jest też w podłużny, 6,1-calowy wyświetlacz. W kwestii podzespołów bazowych G7 nie odstaje więc od konkurencji.

Telefon z przodu i z tyłu zabezpieczony jest szkłem hartowanym Gorilla Glass 5, które zapewnia mu wyższą wytrzymałość. Dodatkowo model jest odporny na pył i wodę, co potwierdza certyfikat IP68. LG G7 ThinQ został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom testów MIL-STD 810G – czyli serii sprawdzianów opracowanych przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych w celu oceny funkcjonowania sprzętu w trudnych warunkach.

Kluczowa w LG G7 ThinQ ma być jednak sztuczna inteligencja. Nawet w aparacie.

LG G7 ThinQ wyposażony został w aparat przedni o rozdzielczości 8 MP oraz dwa tylne obiektywy o rozdzielczości 16 MP, zarówno w standardowej, jak i szerokokątnej (Super Wide Angle) konfiguracji. Obiektyw szerokokątny– znak rozpoznawczy LG – pozwala uchwycić pejzaże przy mniejszym zniekształceniu obrazu na krawędziach.

LG G7 ThinQ

LG poprawił również funkcje aparatu oparte na sztucznej inteligencji, które pojawiły się po raz pierwszy w modelu LG V30S ThinQ. AI CAM oferuje już nie 8, lecz 19 trybów robienia zdjęć. Użytkownicy mogą również udoskonalić swoje zdjęcia poprzez wybór jednego z trzech innych efektów, jeżeli tryb zarekomendowany przez sztuczną inteligencję nie odpowiada ich gustom. Dzięki kombinacji łączenia pikseli i obróbki cyfrowej, algorytm sztucznej inteligencji automatycznie dopasowuje ustawienia aparatu podczas robienia zdjęć przy słabym oświetleniu.

Sztuczna inteligencja, która ma rozumieć otoczenie, w którym się znajdujemy.

LG G7 ThinQ będzie jednym z pierwszych telefonów, który zostanie wyposażony w funkcję Google Lens. To nowa opcja wyszukiwania wykorzystująca mechanizmy sztucznej inteligencji i rozpoznawania cyfrowego. Połączona z Asystentem Google i Zdjęciami Google, może dostarczać więcej informacji na temat obiektów takich jak zabytki, rośliny, zwierzęta, książki, a także rozpoznawać tekst na powierzchni przed nami.

LG G7 ThinQ

Dzięki tym funkcjom można odwiedzać powiązane z otoczeniem strony internetowe, dodawać otrzymane wizytówki do kontaktów i wydarzenia do kalendarza, lub sprawdzać pozycje z menu w obcojęzycznych restauracyjnych bezpośrednio przez Google Lens.

Czy to wystarczy, by namówić nas do kupna? Poczekajmy na pierwsze testy i polskie ceny. Wygląda to jednak bardzo obiecująco.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

AirPods Pro to najlepsze słuchawki w historii Apple’a. Teraz z aktywnym wyciszaniem szumów

Najmodniejsze słuchawki ostatnich miesięcy doczekają się wersji dla tych bardziej wymagających z...
Czytaj wiecej