Tak smukłego laptopa jeszcze nie miałeś. LG Gram trafiają do Polski

LG Gram
Chcesz wydajnego i smukłego notebooka? Jeżeli odpowiadają ci małe wyświetlacze, z odnalezieniem świetnego modelu nie będziesz mieć problemu. Tymczasem inżynierowie LG wyraźnie są zdania, że duży ekran nie musi oznaczać opasłego komputera.

Nie każdy komputer musi być potężną stacją roboczą dla programisty, grafika czy entuzjasty gier wideo. Dlatego też lata temu powstała inspirowana MacBookiem Air inicjatywa Ultrabooków. Owe Ultrabooki to bardzo smukłe, wysokiej jakości komputery, które mimo swojej cienkiej formy oferują bardzo rozsądny poziom wydajności dla większości potrzeb typowego użytkownika.

Większość producentów Ultrabooków przy tym niemal jednogłośnie doszła do wniosku, że 13-calowa przekątna wyświetlacza (a od niedawna, za sprawą rozwoju technologii i możliwości zmniejszenia grubości ramek wyświetlacza, 14-calowa) to idealna relacja kompaktowego rozmiaru komputera do jego wygody. I coś w tym jest. Tym niemniej nie jest to idealny rozmiar dla każdego. A to już nie wszyscy wydają się dostrzegać.

LG Gram – lekkie i smukłe notebooki trafiają do Polski.

LG Gram

Już sama nazwa tej linii produktowej – Gram – sugeruje, że będą to bardzo lekkie sprzęty. I faktycznie: wprowadzony na początku bieżącego roku na rynki azjatyckie i amerykański LG Gram 17 jest najlżejszym 17-calowym notebookiem na rynku. Pozostałe modele rekordów co prawda nie biją, ale i tak są pod względem grubości i wagi niezwykle konkurencyjne względem innych producentów.

W ofercie LG znajdziemy i Ultrabooki typowych rozmiarów, a więc 14-calowy (w wersji klasycznej lub dającej się konwertować w tablet) czy 13,3-calowy. To podobno – jeżeli wierzyć zachodnim recenzentom – bardzo solidne urządzenia. Najciekawsze są jednak większe 15,6-calowe i wspomniane wyżej 17-calowe modele. Tak duży wyświetlacz ułatwia pracę z wieloma różnymi dokumentami na ekranie, a mimo tego komputery te zachowują lekkość i wygodę jeśli chodzi o transport i ich przenoszenie. No i urodę.

LG Gram

Wszystkie Gramy są dobrze wyposażone, zawierają wysokiej jakości wyświetlacze z bardzo dobrym kontrastem. Są też ciche i długo pracują na akumulatorze. Jedyne czego jeszcze nie znamy, to polskich cen. Te zostaną ogłoszone dopiero w jeden dzień po publikacji niniejszego tekstu, jednak patrząc na ceny amerykańskie – od 1,1 tys. dol. do 2 tys. dol., w zależności od modelu i konfiguracji – będą sprzedawane za podobne kwoty, co typowe modele markowej konkurencji.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

To właśnie w Polsce zadebiutuje LG Q6. Jest na co czekać!

Seria Q od LG wprowadza kluczowe funkcje sztandarowych modeli tej firmy oraz...
Czytaj wiecej