A kto powiedział, że lodówka nie może być „smart”? LG InstaView trafi również do Polski

LG już niebawem wprowadzi na polski rynek lodówkę InstaView Door-in-Door. Jej szklany panel z możliwością podejrzenia zawartości lodówki bez jej otwierania uzupełnia możliwość zarządzania urządzeniem… z poziomu telefonu.

Po dwukrotnym stuknięciu w górne drzwi, wnętrze lodówki rozświetla się, dzięki czemu użytkownik może łatwo sprawdzić jej zawartość. W ten sposób zimne powietrze nie wydostaje się na zewnątrz. Drzwi będziemy zatem używać w celu wkładania lub wyjmowania żywności. A to oznacza, że nasza lodówka będzie oszczędzać prąd.

Lodówka InstaView Door-in-Door posiada też czujniki, dzięki którym wie, że chcemy otworzyć jej drzwi. Jest to przydatne na przykład w sytuacji, w której obie ręce mamy zajęte produktami żywnościowymi. Wystarczy postawić stopę w wyznaczonym na podłodze tuż obok lodówki miejscu a ta sama się otworzy, pozwalając nam na umieszczenie w niej żywności.

Nowoczesna elektronika w służbie naszemu portfelowi.

LG utrzymuje, że te elektroniczne bajery to nie tylko gadżety. Firma twierdzi, że lodówka ta traci niepotrzebnie o 41 proc. mniej zimnego powietrza podczas jej typowego użytkowania co alternatywna lodówka LG, która pozbawiona jest powyższych udogodnień. Innymi słowy, zaoszczędzimy na prądzie.

LG InstaView Door-in-Door wyposażona została w sprężarkę Inverter Linear Compressor, w której zamiast konwencjonalnego napędu tłokowego zastosowano napęd liniowy. Taka konstrukcja rzekomo zmniejsza tarcie wewnętrzne podczas pracy, co pozwala obniżyć zużycie energii oraz poziom hałasu, jednocześnie zapewniając trwałość i niezawodność. Tak przynajmniej zapewnia nas producent.

LG InstaView Door-in-DoorLG InstaView to myśląca lodówka.

Lodówka InstaView Door-in-Door z może stać się częścią opracowanego przez LG systemu SmartThinQ, dzięki któremu użytkownicy mogą sterować pracą lodówki przy użyciu telefonu, nawet gdy przebywają poza domem.
Dedykowana aplikacja pozwala zmieniać ustawienia temperatury, sterować funkcją szybkiego schładzania Express Freeze, a także diagnozować ewentualne usterki. Urządzenia zgodne z SmartThinQ mogą się też ze sobą porozumiewać i wymieniać między sobą informacje. Co cieszy, to otwarta platforma, a to oznacza, że nie musimy kupować koniecznie innych sprzętów marki LG, jeżeli byśmy się zdecydowali na powyższą lodówkę.

Niestety, za inteligencję w naszej lodówce trzeba będzie dopłacić. Ile? LG na razie nie podaje polskich cen. Spodziewam się jednak, że te mogą zniechęcić wielu…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Nokia to już nie tylko telefony. Od wczoraj to również producent telewizorów

Dawno, dawno, dawno temu Nokia produkowała kineskopowe telewizory. Teraz wraca na ten...
Czytaj wiecej