Najwyższa dostępna jakość obrazu i SI rozumiejąca język polski – oto telewizory LG OLED TV na rok 2018

LG OLED 2018
LG wprowadza linię telewizorów LG OLED TV AI ThinQ na rok 2018. Sztandarowe modele wyposażone zostały w procesor α 9 oraz technikę sztucznej inteligencji ThinQ, dzięki czemu codzienne użytkowanie telewizora ma być przyjemniejsze i łatwiejsze.

LG jako pierwszy na rynku wprowadza do swoich produktów technologię sztucznej inteligencji w języku polskim. Wspomniana SI w telewizorach LG umożliwia m.in. wyszukiwanie treści na YouTube, sprawdzanie godziny na całym świecie, zmienianie kanałów, zmienianie poziomu głośności, przełączanie na konsole Xbox, przełączanie trybów wyświetlania obrazu, włączenie programów zainstalowanych na TV, włączanie drzemki, czy też wyłączanie telewizora o określonej godzinie. Co więcej rozpoznaje styl i sposób wypowiedzi użytkownika, nie trzeba używać wyuczonych komend, wystarczy tak zwana mowa naturalna.

Urządzenie rozpoznaje złożone komendy, np. „Jaka jest prognoza pogody na weekend?” i odpowiednio reaguje wyświetlając prognozę pogody na nadchodzące dni. Ponadto, wyszukiwanie współpracuje z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG – Electronic Program Guide), który wyświetla bieżący plan emisji oraz informacje o nadawanych programach. Od teraz możemy poprosić telewizor o wyłączenie urządzenia po zakończeniu programu bez konieczności podawania określonej godziny, czy nawet informacje o właśnie trwającej edycji lub obsadzie oglądanego filmu.

LG OLED 2018

A co z samym obrazem? LG OLED TV są nadal niezrównane.

Wynika to ze specyfiki wyświetlaczy OLED, które jako jedyne oferują nieskończony kontrast. A jedynym producentem takich matryc jest LG Display. Coraz więcej producentów telewizorów – chcąc, nie chcąc – kupuje wyświetlacze OLED właśnie od tej firmy, by nie zostawać w tyle. Matryca jednak to nie wszystko. Co z wyświetlaczami od LG Display w tym roku zrobiła – poniekąd, osobna firma – LG Electronics?

LG OLED 2018

Sercem tegorocznych modeli OLED TV AI ThinQ (W8, E8, C8) jest procesor α (Alpha) 9, który dzięki zaawansowanym algorytmom oraz czterostopniowej redukcji szumów obejmującej dwukrotnie więcej etapów, umożliwia oglądanie świetnie odwzorowanego obrazu z wzorowo dobranymi kolorami. Nie zabrakło też obsługi dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Najnowsze podzespoły LG pozwalają na przetwarzanie obrazu transmitowanego w technice HFR (High Frame Rate). Dzięki niej widzowie mogą oglądać treści zarejestrowane w trybie 120P lub 100P, a więc z wyższym klatkażem.

Ceny tych telewizorów niestety jeszcze nie są znane.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Tanio, a dobrze. Zegarek od chińskiego Xiaomi trafia do Polski

Xiaomi Amazfit Bip to inteligentny zegarek z GPS, pulsometrem i długim czasem...
Czytaj wiecej