Najlepsze telewizory świata właśnie stały się jeszcze lepsze

Telewizory z matrycami OLED to nadal nowość na rynku. Większość firm dopiero teraz wprowadza je do swojej oferty, z jednym wyjątkiem. LG już od dawna je sprzedaje, a teraz wprowadza ich ulepszone wersje.

Telewizory z matrycami OLED to nadal nowość na rynku. Większość firm dopiero teraz wprowadza je do swojej oferty, z jednym wyjątkiem. LG już od dawna je sprzedaje, a teraz wprowadza ich ulepszone wersje.

Firma Sony zapowiedziała, ze wprowadza do sprzedaży swój własny OLED TV. To odpowiedź na wieloletnią dominację koreańskiej firmy LG w tym najwyższym segmencie telewizorów jeśli chodzi o jakość obrazu. Co na to Koreańczycy? LG OLED Signature W to nie tylko cudowna jakość, ale również niespotykana forma. Telewizor ten można bowiem powiesić na ścianie. Towarzyszą mu tańsze modele, które choć nie mają tak pięknej formy, to oferują równie oszałamiającą jakość obrazu.

Przy czym to wieszanie na ścianie to nie tak jak myślicie. Panel OLED zastosowany w serii W jest tak cienki i lekki, że bezpośrednio przylega do powierzchni na której jest wieszany. Innymi słowy, nie ma żadnego haka, żadnego stojaka czy żadnej przerwy między ścianą a telewizorem. Całość wygląda jak wielki obraz. Tyle że wyświetlający filmy, telewizję, gry wideo czy co tam sobie zażyczymy.

LG OLED TV

LG OLED TV na rok 2017 to nie tylko piękna forma, ale również i piękny obraz.

Firma LG nie poprzestała na wykorzystywaniu cech matrycy organicznej. Przypomnijmy, w przeciwieństwie do telewizorów LCD, telewizory OLED nie wymagają dodatkowego podświetlenia matrycy za ekranem. Każdy z pikseli świeci własnym światłem, a to oznacza, że możliwe jest uzyskanie nieskończonego obrazu. W praktyce oznacza to, że telewizory OLED jako jedyne są w stanie wyświetlić kolor czarny. LCD mogą tylko osiągnąć, z uwagi na podświetlanie aktywnych pikseli, bardzo ciemno szary.

LG dorzucił do tego Pixel Dimmig, czyli rozwiązanie, które dodatkowo podwyższa kontrast, oraz Billion Rich Colors oferujące ponad miliard kolorów, co pozwala na łagodniejsze przejścia miedzy odcieniami, a podwyższony współczynnik jasności gwarantuje wysoką jakość także jasnych scen. I, co oczywiste, Active HDR, a więc zgodność ze wszystkimi standardami HDR dostępnymi na rynku. Są to też pierwsze telewizory z wbudowaną obsługą dźwiękowego standardu Dolby Atmos.

Niestety, jak to na najwyższą półkę przystało, musimy wydać kupę forsy by móc się cieszyć tą najwyższą na chwilę obecną dostępną jakością obrazu. Cennik prezentuje się następująco:

  • LG OLED SIGNATURE W 65 cali – 34 999 zł
  • LG OLED SIGNATURE W 77 cali – 86 999 zł
  • LG OLED 65G7 – 29 999 zł
  • LG OLED 65E7 – 25 999 zł
  • LG OLED 55E7 – 17 999 zł
  • LG OLED 65C7 – 21 999 zł
  • LG OLED 55C7 – 13 999 zł
  • LG OLED 65B7 – 20 999 zł
  • LG OLED 55B7 – 12 999 zł
Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Przyszłość notebooków według Lenovo: elastyczne wyświetlacze i obsługa sieci 5G

Na targach CES 2020 Lenovo pokazał pierwszy na świecie notebook z obsługa...
Czytaj wiecej