To właśnie w Polsce zadebiutuje LG Q6. Jest na co czekać!

LG Q6
LG Q6
Seria Q od LG wprowadza kluczowe funkcje sztandarowych modeli tej firmy oraz ich wzornictwo do telefonów klasy średniej. Całość zapowiada się bardzo dobrze, choć ceny nie są jeszcze znane.

LG wprowadza na rynek globalny, począwszy od naszego kraju, smartfon LG Q6 otwierający nową serię Q. Jest to pierwszy telefon, po sztandarowym LG G6, wyposażony w wyświetlacz Full Vision i skierowany do masowego odbiorcy. Trend bezramkowych smartfonów wzak został zapoczątkowany przez LG i zdominował tegoroczne oferty modeli z klasy premium u wielu producentów.

W skład rodziny Q6 wchodzą telefony Q6+, Q6 oraz Q6α. Każdy z nich skierowany jest do innej grupy użytkowników, mającej inne wymagania co do wielkości pamięci RAM oraz pamięci wewnętrznej. Model Q6+ wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci ROM, podstawowy model Q6 ma 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci ROM, natomiast najtańszy model Q6α jest oferowany z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci ROM.

LG Q6 ma ekran jak z drogiego telefonu.

LG Q6

W smartfonie zastosowano wyjątkowy wyświetlacz Full Vision o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości FullHD+ i formacie 18:9. Bezramkową konstrukcję smartfona zaprojektowano w taki sposób, aby uzyskać możliwie największą powierzchnię wyświetlacza, a jednocześnie zapobiec przypadkowym dotknięciom ekranu podczas użytkowania.

Urządzenie nie posiada irytującego uwypuklenia obiektywu aparatu. Ma za to zaokrągloną konstrukcję, która wpisuje się w kształt wyświetlacza. Innym rozwiązaniem zwiększającym komfort użytkowników jest opracowana przez LG funkcja rozpoznawania twarzy, pozwalająca na szybsze i łatwiejsze odblokowanie telefonu.

W LG Q6 zastosowano aparat do zdjęć selfie z szerokokątnym obiektywem o kącie widzenia 100 stopni, dzięki któremu można z łatwością sfotografować dużą grupę osób. Udoskonalony interfejs aparatu UX 6.0 w pełni wykorzystuje zalety ekranu Full Vision w formacie 18:9 i jest wyposażony między innymi w tryb Square Camera pozwalający na łatwe „udostępnianie kwadratowych zdjęć” lub komponowanie kolaży z kilku kwadratowych zdjęć, które sprawdzą się w mediach społecznościowych.

Na polską premierę musimy jednak poczekać. LG Q6 ma się pojawić w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku. Jego cena jest jeszcze, niestety, nieznana. LG zapewnia, że będzie bardzo atrakcyjna.

Tagi wpisu
, ,
Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Ten piekarnik sam dostosuje parametry do potrawy, którą pieczesz

Mamy już inteligentne termostaty, pralki, lodówki czy głośniki. Whirlpool na targach CES...
Czytaj wiecej