Sztuczna inteligencja wkracza do tańszych telefonów. W tym do LG Q7

LG Q7
LG Q7 to najnowsza propozycja dla tych, którzy nie chcą wydawać fortuny na telefon. Jego największym atutem ma być aparat z funkcjami sztucznej inteligencji, a także wzmocniona i wodoodporna obudowa, dźwięk przestrzenny oraz czytnik linii papilarnych.

LG wprowadza na rynek ciekawą edycję telefonu Q7. To model klasy średniej z serii Q, który został wyposażony w funkcje dostępne zazwyczaj w droższych modelach. Należą do nich tryb portretowy, funkcja QLens, system dźwięku przestrzennego DTS:X 3D, wodoszczelność i pyłoszczelność, a także czytnik linii papilarnych na tylnej ściance obudowy. Telefon został wyposażony w 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci ROM.

Przedni aparat LG Q7 zawiera matrycę o rozdzielczości 8 MP i obiektyw o polu widzenia 80 stopni, co ma sprawdzić się przy fotografowaniu kilku osób. Nowością jest wspomniany tryb portretowy umożliwiający wykonywanie zdjęć selfie z artystycznym efektem rozmytego tła (bokeh). Ponadto, tylny aparat LG Q7 o rozdzielczości 13MP i jasności f2.2 jest wyposażony w autofokus z detekcją fazy, który jest ponoć o 23 procent szybszy od tradycyjnej regulacji ostrości.

Największym atutem LG Q7 mają być moduły sztucznej inteligencji.

W telefonie zastosowano funkcję QLens, która poszerza zakres zastosowań aparatu poprzez analizę obrazu przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji, pozwalając użytkownikom na wyszukiwanie obrazów oraz wygodne zakupy w sklepach internetowych.

LG Q7

Aby uzyskać informacje o przedmiocie, wystarczy sfotografować go przy użyciu funkcji QLens. Dzięki temu otrzymujemy oferty danego produktu lub jemu podobnych, w sklepach internetowych. Dzięki QLens można też korzystać z wyszukiwania obrazów, aby wyświetlić pasujące lub podobne zdjęcia potraw, ubrań i celebrytów lub charakterystycznych obiektów, takich jak budynki i pomniki. Co więcej, LG Q7 jest też pierwszym urządzeniem w tej klasie cenowej, które jest wyposażone w system dźwięku przestrzennego DTS:X dostarczający głośniejszy i bogatszy dźwięk przestrzenny w filmach, muzyce i grach.

LG Q7 ma być również wygodny.

W LG Q7 zastosowano złącze USB typu C obsługujące szybkie ładowanie, co pozwala na naładowanie akumulatora do 50 proc. w 30 minut. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest tylny przycisk Smart Rear Key pełniący przede wszystkim rolę czytnika linii papilarnych. Znajduje się on poniżej obiektywu i pozwala na łatwe odblokowanie urządzenia, ale ponadto może też służyć do szybkiego i wygodnego fotografowania, wykonywania zrzutów ekranu czy też do zwijania i rozwijania paska powiadomień.

LG Q7 dostępny będzie w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i lawendowym w cenie 1500 zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Zaryzykuję tezę, że Apple to absolutny król smartwatchy

Możemy się spierać, ile warte są iPhone'y, iPady czy komputery Mac, ale...
Czytaj wiecej