Sztuczna inteligencja wkracza do tańszych telefonów. W tym do LG Q7

LG Q7
LG Q7 to najnowsza propozycja dla tych, którzy nie chcą wydawać fortuny na telefon. Jego największym atutem ma być aparat z funkcjami sztucznej inteligencji, a także wzmocniona i wodoodporna obudowa, dźwięk przestrzenny oraz czytnik linii papilarnych.

LG wprowadza na rynek ciekawą edycję telefonu Q7. To model klasy średniej z serii Q, który został wyposażony w funkcje dostępne zazwyczaj w droższych modelach. Należą do nich tryb portretowy, funkcja QLens, system dźwięku przestrzennego DTS:X 3D, wodoszczelność i pyłoszczelność, a także czytnik linii papilarnych na tylnej ściance obudowy. Telefon został wyposażony w 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci ROM.

Przedni aparat LG Q7 zawiera matrycę o rozdzielczości 8 MP i obiektyw o polu widzenia 80 stopni, co ma sprawdzić się przy fotografowaniu kilku osób. Nowością jest wspomniany tryb portretowy umożliwiający wykonywanie zdjęć selfie z artystycznym efektem rozmytego tła (bokeh). Ponadto, tylny aparat LG Q7 o rozdzielczości 13MP i jasności f2.2 jest wyposażony w autofokus z detekcją fazy, który jest ponoć o 23 procent szybszy od tradycyjnej regulacji ostrości.

Największym atutem LG Q7 mają być moduły sztucznej inteligencji.

W telefonie zastosowano funkcję QLens, która poszerza zakres zastosowań aparatu poprzez analizę obrazu przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji, pozwalając użytkownikom na wyszukiwanie obrazów oraz wygodne zakupy w sklepach internetowych.

LG Q7

Aby uzyskać informacje o przedmiocie, wystarczy sfotografować go przy użyciu funkcji QLens. Dzięki temu otrzymujemy oferty danego produktu lub jemu podobnych, w sklepach internetowych. Dzięki QLens można też korzystać z wyszukiwania obrazów, aby wyświetlić pasujące lub podobne zdjęcia potraw, ubrań i celebrytów lub charakterystycznych obiektów, takich jak budynki i pomniki. Co więcej, LG Q7 jest też pierwszym urządzeniem w tej klasie cenowej, które jest wyposażone w system dźwięku przestrzennego DTS:X dostarczający głośniejszy i bogatszy dźwięk przestrzenny w filmach, muzyce i grach.

LG Q7 ma być również wygodny.

W LG Q7 zastosowano złącze USB typu C obsługujące szybkie ładowanie, co pozwala na naładowanie akumulatora do 50 proc. w 30 minut. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest tylny przycisk Smart Rear Key pełniący przede wszystkim rolę czytnika linii papilarnych. Znajduje się on poniżej obiektywu i pozwala na łatwe odblokowanie urządzenia, ale ponadto może też służyć do szybkiego i wygodnego fotografowania, wykonywania zrzutów ekranu czy też do zwijania i rozwijania paska powiadomień.

LG Q7 dostępny będzie w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i lawendowym w cenie 1500 zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Korzystasz z Alexy? Cyfrowa asystentka Amazonu nauczyła się opiekować niemowlakami

Twórcy Alexy zdecydowali się na bardzo ciekawą drogę rozwoju tejże usługi. Rozumiejąca...
Czytaj wiecej