LG Stylus 2 – telefony z rysikiem nie tylko dla profesjonalistów

LG Stylus 2
Rysik zazwyczaj był kojarzony z telefonami dla biznesmenów, takich jak Samsung Galaxy Note. Koreańskie LG ma jednak inne zdanie na temat tego użytecznego dodatku i prezentuje telefon Stylus 2.

Rysik zazwyczaj był kojarzony z telefonami dla biznesmenów, takim jak Samsung Galaxy Note. Koreańskie LG ma jednak inne zdanie na temat tego użytecznego dodatku i prezentuje telefon LG Stylus 2.

Fani telefonów z rysikiem mają nowego kandydata do bycia przez nich kupionym. LG wprowadziło właśnie na rynek telefon Stylus 2, a więc następcę mało popularnego G4 Stylus. Nowa wersja ma zdobyć większą popularność poprzez przeznaczenie jej dla klienta masowego. Telefon został wyposażony w 5,7-calowy ekran HD oraz, co ciekawe, możliwość odbioru radiofonii cyfrowej DAB+.

LG opracował także szereg funkcji ułatwiających obsługę za pomocą rysika, w tym Pen Pop, która automatycznie uruchamia się po wyjęciu rysika, prezentując skróty do notatnika oraz skanera Pop Scanner. Intrygująca jest również funkcja Pen Keeper, która zmniejsza prawdopodobieństwo zagubienia rysika – gdy telefon jest w ruchu, a uchwyt rysika jest pusty, na ekranie wyświetlane jest ostrzeżenie.

LG Stylus 2

LG Stylus 2 ma 7,4 mm grubości i waży 145 gramów. Nowy model wyposażono w wymienny akumulator o pojemności 3000 mAh, gniazdo kart MicroSD oraz stalową ramkę, która zapewnia obudowie pewną wytrzymałość. Wewnątrz urządzenia znalazł się czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, a także system operacyjny Android Marshmallow.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Polskie biurko, dzięki któremu codzienna praca będzie zdrowsza

Szykuje nam się nowa choroba cywilizacyjna. Spędzając całe dnie przed komputerem narażamy...
Czytaj wiecej