LG V30 ma pretensje być nowym królem fotografii. Nie tylko mobilnej

LG V30
LG V30
LG w telefonie V30 zastosowało najjaśniejszy obiektyw, jaki kiedykolwiek trafił do telefonu komórkowego. Chwali się też, że zastosował szklane soczewki. To na razie hasła marketingowe, ale dane techniczne aparatu w V30 faktycznie budzą duże zainteresowanie.

Firma LG Electronics  zastosuje w swoim najnowszym telefonie aparat zawierający szklane soczewki i obiektyw o jasności f/1.6. Te dwa rozwiązania faktycznie sprawią, że zdjęcia wykonywane telefonem osiągną nowy poziom jakości. Nie wiemy tylko jak duży będzie to skok i czy LG nie zrobiło czegoś źle w innych elementach modułu.

Na szczęście firma ta do tej pory zbyt wielu błędów nie popełniła, oferując w swoich telefonach bardzo przyzwoitej jakości aparaty i wprowadzając na rynek bardzo ciekawą innowację w postaci alternatywnego zastosowania dla podwójnego obiektywu w aparacie.

Pierwszy obiektyw LG o jasności f/1.6 jest też obiektywem o największym otworze względnym wśród dotychczasowych telefonów.

Oznacza to, że w porównaniu do obiektywu o jasności f/1.8, do matrycy aparatu dociera o 25 proc. więcej światła. Zastosowanie szklanych soczewek Crystal Clear Lens rzekomo usprawniło znacząco zdolność zbierania światła w porównaniu z obiektywami plastikowymi, jednocześnie zapewniając większą wierność odwzorowania kolorów.

Zastosowane rozwiązania w aparacie fotograficznym modelu V30 pozwoliły, na szerokokątnych zdjęciach, zmniejszyć zniekształcenia krawędzi aż o jedną trzecią, Pomimo tych wszystkich udoskonaleń, moduł tylnego aparatu w smartfonie LG V30 jest o 30 procent mniejszy w porównaniu do aparatu z modelu V20. Nie zabrakło też laserowego autofokusa oraz optycznej i elektronicznej stabilizacji obrazu.

Jak zawsze musimy poczekać na testy LG V30.

Niewykluczone, że LG spełni swoją obietnicę i faktycznie aparat w V30 będzie zauważalnie lepszy od konkurencji. I, kto wie, może na takim poziomie, że już nikt nie będzie myślał – poza entuzjastami – o tradycyjnym cyfrowym aparacie. I choć obiektyw jest w zdjęciach kluczowy, to nie jest jedynym elementem aparatu decydującym o końcowej jakości zdjęcia. Bez wątpienia jednak V30 przykuł naszą uwagę. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze testy.

 

Tagi wpisu
, ,
Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Galaxy S20 zapowiada się na telefon roku. A przecież mamy dopiero luty

Rewelacyjny aparat, cudowny wyświetlacz, nowoczesne podzespoły i mnóstwo ciekawych, dodatkowych funkcji. Rodzina...
Czytaj wiecej