Takiego telefonu jeszcze nie było. W LG V40 ThinQ znajdziemy aż pięć obiektywów

lg v40 thinq
LG V40 ThinQ da nam bezprecedensowe możliwości jeśli chodzi o mobilną fotografię. Pięć obiektywów w telefonie zapewni różne możliwości doboru kadru. A przecież to tylko jedna z potencjalnych zalet tego telefonu.

LG niezbyt dobrze się wiedzie na rynku telefonów komórkowych. Firma ta co rusz proponuje nam jakieś nietypowe rozwiązania w swoich smartfonach, jednak jej pomysły do tej pory nie znalazły uznania w oczach konsumentów. Koreański producent jednak się nie poddaje: proponuje nam telefon, jakiego świat jeszcze nie widział.

Urządzenie wyposażono bowiem w aż pięć obiektywów. Dwa znajdują się z przodu, pozwalając nam rzekomo na wykonanie świetnych zdjęć portretowych z efektem głębi oraz na dokładne rozpoznawanie twarzy użytkownika. Trzy z tyłu w głównym aparacie dodatkowo pozwalają nam na różne formy kadrowania zdjęć – od szerokokątnych aż po wąskie, gdy chcemy uwypuklić detale na fotografii.

lg v40 thinq

Za obsługę całego tego fotograficznego monstrum ma odpowiadać wygodne oprogramowanie. My, jako użytkownicy, mamy nie przejmować się skomplikowaną konstrukcją aparatu. Po prostu wybieramy tryb zdjęcia i pstryk – o całej reszcie decyduje aplikacja do aparatu. Choć oczywiście bardziej obeznani fotografowie mogą wpływać na jej ustawienia i działanie. Dla wnikliwych: w telefonie znajdziemy matryce o parametrach: 12 megapikseli (f/1.5), 16 megapikseli (f/1.9) oraz 12 megapikseli (f/2.4). Mają się cechować rozmiarami pikseli na poziomie 1,4µm, 1,0µm oraz 1,0µm.

LG V40 ThinQ to nie tylko innowacyjny aparat. To również co najmniej przyzwoicie zapowiadający się telefon.

Firma LG zastosowała na obudowie telefonu opracowaną przez siebie technologię obróbki powierzchni Silky Blast, dzięki której na tylnej szklanej ściance smartfona LG V40 ThinQ wykonano mikroskopijne wgłębienia. Taki sposób wykończenia ma zmniejszać śliskość powierzchni, zapobiegać pozostawaniu odcisków placów, a jednocześnie nie zmniejszać wytrzymałości szkła. W celu uzyskania minimalistycznego wyglądu ukryto wszystkie nieistotne wizualnie elementy, takie jak przednie czujniki, dzięki czemu jedynymi wyróżniającymi się częściami są obiektywy aparatów oraz głośnik.

Chociaż w porównaniu do poprzedniego modelu wyświetlacz V40 jest większy o prawie pół cala, zachował on komfortową szerokość gwarantującą dobre dopasowanie do dłoni. Ze względu na bardziej zwężone ramki, telefon tworzy iluzję obrazu wypełniającego cały przedni panel, a jednocześnie pozostaje jednym z najlżejszych i najcieńszych urządzeń wyposażonych w ekran o przekątnej powyżej sześciu cali.

Całość uzupełniają nowoczesne podzespoły: procesor Qualcomm Snapdragon 845 z 6 GB RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Google Pixel 4, czyli pierwszy na rynku telefon… z radarem

Telefony Google Pixel do tej pory wyróżniały się szybkimi aktualizacjami oprogramowania czy...
Czytaj wiecej