Wałęsa. Człowiek z… pixeli

Były prezydent jest postacią niezwykle barwna i znaną na całym świecie, choć również kontrowersyjną. Kręci się o nim filmy, pisze książki, teraz przyszedł czas na grę komputerową.

Były prezydent jest postacią niezwykle barwna i znaną na całym świecie, choć również kontrowersyjną. Kręci się o nim filmy, pisze książki, teraz przyszedł czas na grę komputerową.

„Wałęsa Człowiek z Pixeli” powstaje dzięki Kordianowi Ronnbergowi i będzie klasyczną, retro platformówką. Jej grafiki przywodzi na myśl, stare 8 bitowe produkcje z przełomu lat 80. i 90. Słusznie. W 1989 roku nie tylko upadł PRL, ale Nintendo zaprezentowała jedną z najsłynniejszych przenośnych konsoli do gier czyli GameBoy’a. Wraz z nim olbrzymią popularność zyskała gra Super Mario Bros, znana już od kilku lat ze stacjonarnych konsol. I na tym hicie jest wzorowana Wałęsa. Człowiek z Pixeli. To klasyczna dwuwymiarowa platformówka, bohater wciela się w Lecha Wałęsę, który jeszcze prezydentem nie jest. Walczy, z tym z czym walczył w kraju w latach 80. trzeba pokonać zomowców, czołgi Ludowego Wojska Polskiego, ale i wyjść obronną ręką z kłótni z żoną, czy zabawić dzieci. Wszystko po to, aby dotrzeć do Orła Białego, tego prawdziwego, z koroną i udać się na jego grzbiecie na ostateczne starcie z komunistami.

Pomysł jest genialny w swojej prostocie i zapewne będzie chętnie rozchwytywanym tytułem. Twórca zaznacza, że przy tworzeniu gry nie wzorował się tylko na kultowym hydrauliku Mario, ale czerpał z takich hitów jak Legend of Zelda, Sonic the Hedgehog czy Dizzy. Podstawową platformą dla gry ma być PC, jednak nie wiadomo czy gra będzie w kolorze, czy będziemy mieli przed oczami monochromatyczny obraz z GameBoy’a. Nie wiadomo również kiedy będzie wydana i czy w ogóle do tego dojdzie. Na razie Ronnberg prowadzi rozmowy z rodziną Wąłęsów na temat możliwości użycia wizerunku Prezydenta. Jeśli się to uda, “Wałęsa Człowiek z Pixeli” będzie niewątpliwie kandydatatem na murowany hit roku i nie będzie do tego musiał mieć hipergrafiki i przestrzennego dźwięku.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Polonez Chajzera najdroższym w historii?

Mimo swojego związku emocjonalnego z cudem polskiej techniki Filip Chajzer wystawił swojego...
Czytaj wiecej