Limitowany Lexus LC w nowych barwach

Ciężko dyskutować z opinią, że Lexus LC to piękne coupé, które przyciąga wzrok. Producent jest tego w pełni świadomy i wciąż pokazuje nowe wersje kolorystyczne, które zachwycają jeszcze bardziej.

Na jesieni tego roku do salonów sprzedaży trafi limitowana seria modelu LC o nazwie LC 2020. W tej odsłonie samochód zyskuje jeszcze więcej wyrafinowania, a klasyczna paleta barw ma podkreślić stylową sylwetkę, jaką się on charakteryzuje i która jest jego olbrzymim atutem.

Detale

Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy, jest kolor nadwozia Terrane Khaki, który jest zarezerwowany specjalnie dla tej wersji Lexusa LC. Charakterystyczny odcień zieleni jest bardzo subtelny, ale jednocześnie nie da się przejść koło niego obojętnie. Całości dopełniają nowe dwukolorowe koła o średnicy 21 cali, przenosząc cały wygląd auta na wyższy poziom. 

Limitowana wersja Lexusa LC to nie tylko to co widać na zewnątrz, ale również wnętrze samochodu. Otrzymuje on dwukolorowe wykończenie, które podkreśla wyjątkową stylistykę, która charakteryzuje model LC. Fotele pokryto skórą anilinową – najdelikatniejszą i najwyższej jakości odmianą skórzanej tapicerki, dostępną w ofercie Lexusa. Nasycony kolor Bespoke Saddle Tan jest zarezerwowany dla limitowanej wersji i uzupełniony nieco ciemniejszym odcieniem tapicerki z alcantary na panelach drzwi, która nadaje kabinie lekkości i zachęcającego charakteru.

By nadać nieco kontrastu do jasnobrązowych foteli, do wykończenia koła kierownicy, deski rozdzielczej oraz środkowej konsoli i paneli drzwi, użyto ciemnej skóry Black Amber. W oczy mogą rzucić się brązowe przeszycia, które łączą ciemniejszą skórę z jasnymi siedzeniami. 

Niezmienny silnik

Czy zmienia się to, co jest pod maską? Nie. Limitowana edycja to wiąż ten sam niesamowity Lexus LC. Do wyboru jest mamy 5-litrowym silnik benzynowy V8 i 10-biegową automatyczną skrzynią Direct Shift oraz napęd hybrydowy składający się z 3,5-litrowego silnika benzynowego V6, połączonego z zaawansowanym silnikiem elektrycznym.

Limitowany LC 2020 dostępny będzie w kolorach Graphite Black i Sonic Titanium. W salonach pojawi się w październiku bieżącego roku.

LC 500 to niezwykle ciekawy model i widać, że jest on bardzo ważny dla Lexusa. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku poznamy szczegóły wprowadzenia na rynek tego modelu w wersji cabrio.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Narodziny gwiazdy

9. American Film Festival we Wrocławiu dobiegł końca. Na kinowych ekranach wyświetlono...
Czytaj wiecej