Mistrz kuchni za kierownicą Lexusa LC Convertible

Lexus LC Convertible, Lionel Beccat
Lionel Beccat i Lexus LC Convertible, fot. Lexus
Lexus LC Convertible to jeden z najbardziej zachwycających samochodów powstałych w ciągu ostatnich lat. Wielokrotnie nagradzano jego design, wykonanie i zastosowane technologii. Zachwyca w zasadzie wszystkich.

W gronie osób, które wręcz onieśmielił kabriolet Lexusa, znalazł się Lionel Beccat – pochodzący z Korsyki szef kuchni wyróżniony dwoma gwiazdami Michelin. Postanowił on wybrać się w podróż, która natchnie jego kulinarnego ducha i pozwoli na lepsze poznanie siebie jako kucharza. Pojazdem idealnym na taką wyprawę był oczywiście Lexus LC Convertible.

Motoryzacyjna inspiracja

Lexus, Lexus LC Convertible
Fot. Lexus

Beccat jest zdania, że istnieje wiele wspólnych cech dla gotowania i samochodów. Według niego bardzo ważny jest nieustanny rozwój. Zarówno w motoryzacji, jak i kuchni nigdy nie osiągnie się wszystkiego i wciąż można zrobić coś inaczej, lepiej. Lexus także dąży do tego, by ich pojazdy były coraz lepsze. Nie tylko w prowadzeniu i designie, ale przede wszystkim w doświadczeniu, jakie daje obcowanie z nimi. 

Dążenie do kulinarnej perfekcji

Lexus, Lexus LC Convertible
Fot. Lexus

Lionel Beccat jest w pełni świadom tego, że w gotowaniu jest wciąż wiele do okrycia. Choć niegdyś gotował przede wszystkim po to, by wyrazić siebie i by jego potrawy mówiły jak najwięcej o nim samym, ostatecznie zmienił zdanie. Kiedy udał się w podróż do Japonii, miał dużą styczność z miejscową naturą, ludnością i dostrzegł więź między nimi. Zrozumiał wtedy, że aby być lepszym szefem kuchni, musi tworzyć potrawy, które będą przede wszystkim pokazywać siłę natury poprzez składniki. To właśnie więź z naturą jest kolejnym krokiem ku perfekcji w kuchni.

Jedność z naturą

Lionel Beccat, Lexus LC Convertible
Fot. Lexus

Zdobywca dwóch gwiazdek Michelin postanowił znów odwiedzić miejsce, które zainspirowało go, gdy przeniósł się do Japonii – tym razem w Lexusie LC Convertible. Udał się więc do prefektury Oita na wyspie Kiusiu, która jest idealnym miejscem, by poczuć bliskość natury, jej siły i harmonii, jaką związane są wszystkie żywioły: ogień, woda, ziemia i powietrze. Jak w odkrywaniu siebie pomógł mu Lexus LC? Dzięki podróżom z otwartym dachem pomiędzy górami mógł poczuć świeżość powietrza we włosach, zapach roślin roznoszony przez wiatr i słońce ogrzewające jego twarz. Prowadzenie Lexusa to doświadczenie, w którym czuć symbiozę między kierowcą a pojazdem. Górskie serpentyny były idealnym miejscem, by tego doświadczyć.

Efekty przygody

Lionel Beccat, Lexus LC Convertible
Fot. Lexus

Podróże kształcą – tak mawia słynne powiedzenie. Nie chodzi jednak wyłącznie o wiedzę, jaką z nich wynosimy. To, co przeżyliśmy podczas podróży, jakich uczuć doświadczyliśmy i warunki, w jakich do tego doszło, są bardzo ważne. To wszystko kształtuje w nas to, co wynosimy z naszych wypraw. Gdy Beccat zakończył swoją wyprawę, powrócił do Tokio i postanowił przygotować danie zainspirowane wszystkim tym, co przeżył w ostatnim czasie. Jednym z jego składników został ptak, który jednoczenie skojarzył mu się z wolnością i szybowaniem pośród gór. Zupełnie jak jazda pięknym Lexusem LC Convertible.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Wojna płci — decydujące starcie

Wojna płci to nie tylko kino o sporcie, rywalizacji i równouprawnieniu.
Czytaj wiecej