Lody pokryte 24-karatowym złotem hitem Instagrama

Snowopolis - Lód pokryty 24-karatowym złotem (www.circa.com)
(www.circa.com)
Właściciel mieszczącej się w Anaheim w Kalifornii lodziarni Snowopolis może być z siebie dumny. Prosty pomysł na lody pokryte prawdziwym złotem okazał się hitem Instagrama.

Scott Leotti, do którego należy Snowopolis, odkrył sposób na obecność swojej marki w mediach społecznościowych. Choć już standardowe wyroby swojej lodziarni może nazywać małymi dziełami sztuki, sprytny Leotti urozmaicił ofertę. Na genialny pomysł wpadł zaraz po tym, jak zobaczył chińskie lody posypane złotem. Sam jednak postanowił pójść na całość i pokryć tym cennym kruszcem cały smakołyk.

Czy lody pokryte 24-karatowym złotem smakują inaczej?

Uwaga: ich spożycie może sprawić, że poczujemy się „jakby luksusowo”. Nie będzie to jednak miało związku z unikalnymi wrażeniami smakowymi. Wciąż są to stare, dobre waniliowe lody w wafelku, jakie znamy od dzieciństwa. Obłożono je jedynie płatkami złota, które same w sobie nie posiadają smaku.

Czy to szkodzi?

24-karatowe złoto (www.brit.co)
(www.brit.co)

Lody pokryte 24-karatowym złotem nie są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Zjedzenia ich nie można porównać do spożycia np. obrączki ślubnej, ponieważ do wyrobu smakołyku używane jest czyste złoto w małej ilości, zaś do wyrobu biżuterii stosowane są domieszki innych metali, które faktycznie mogłyby nam zaszkodzić. Nie zmienia to jednak faktu, że złoto jest w naszej diecie absolutnie zbędne, a zatem nasz organizm go nie wchłonie. Mówiąc w skrócie, odda go przyrodzie w takiej samej formie, w jakiej go przyjął.

To po co to wszystko? Komentarz właściciela lodziarni mówi sam za siebie:

Wszystko jest „instagramowalne”. Dlatego pracownicy wiedzą, aby nie serwować czegoś, z czym sami nie chcieliby zrobić sobie zdjęcia.

– Scott Leotti, właściciel lodziarni Snowopolis

Snowopolis - wnętrze lodziarni (www.juliekhuu.com)
Snowopolis – wnętrze lodziarni (www.juliekhuu.com)

Pisaliśmy już o złotych pączkach, ich cena była jednak zaporowa. Stożek pokryty złotem kosztuje obecnie 14,95 $. To trochę drożej, niż cena standardowego wyrobu, ale efektowny wygląd deseru sprawia, że nie brak chętnych na taką ekstrawagancję. Żyjemy w świecie obrazów, gdzie wiele osób spróbuje tego nieortodoksyjnego smakołyku choćby dla samego zdjęcia na Instagramie.

Źródła: Bustle, Circa.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Design Award 2018: Lexus (ponownie) mecenasem sztuki

Lexus od dawna kojarzy się z nowatorskimi rozwiązaniami i niesamowitym designem. Marka...
Czytaj wiecej