Modnie, nowocześnie i burżuazyjnie. Louis Vuitton wprowadza do oferty zegarek z Wear OS

Louis Vitton Tambour Horizon
To prawdopodobnie najbardziej ekstrawaganckie podejście do tematu inteligentnych zegarków. Będący ikoną mody Louis Vuitton wprowadza do oferty inteligentny zegarek, który prawdopodobnie będzie obiektem westchnień entuzjastów dobrego stylu.

To nie jest pierwsza przygoda słynnego Louisa Vuittona z tematem inteligentnych zegarków. Do tej pory jednak produkty tej kategorii z rozpoznawalnym logo „LV” stanowiły przede wszystkim modny gadżet: ich marka i wzornictwo były ich głównymi atutami. Nie do końca można było powiedzieć to samo o ich technicznym zaawansowaniu.

Model przeznaczony na rozpoczynający się właśnie rok to coś z zupełnie innej kategorii. Poza swoim wielce charakterystycznym wyglądem, nowy zegarek zbudowany jest na bazie najnowocześniejszych podzespołów elektronicznych, a całością zarządza system operacyjny od Google’a w jego najnowszej i najświeższej wersji.

Louis Vitton Tambour Horizon – piękny i świetnie wyposażony zegarek.

Louis Vitton Tambour Horizon

Sercem tego inteligentnego zegarka jest opracowany specjalnie z myślą o „elektronice noszonej” procesor Snapdragon Wear 3100. Firma Qualcomm opracowywała go przez lata, a w jego opracowywaniu pomagała firma Google. Jego szczególnym atutem ma być niskie zużycie energii, dzięki czemu zegarki go zawierające będziemy rzadko podłączać do ładowarki.

Tambour Horizon nie jest jednak nowym rekordzistą w czasie pracy na akumulatorze. Smukła i lekka konstrukcja zegarka powodują, że zabrakło miejsca na solidne ogniwo. Jednak mimo tak małego akumulatora, produkt LV jest w stanie wytrzymać cały dzień bez ładowania, gdy korzystamy ze wszystkich jego funkcji. Lub pięć dni, gdy korzystamy z niego, jak ze zwykłego zegarka.

Atutem Tambour Horizon ma być też jego wyświetlacz. Co prawda producent nie zapewnił stosownych danych technicznych, ale deklaruje, że jest on „wyjątkowej jakości i rozdzielczości”. Wierzymy na słowo.

To nie będzie tani zegarek. Za Louis Vitton Tambour Horizon zapłacimy tysiące złotych.

Co prawda nie znamy jeszcze oficjalnej ceny nowego zegarka, więc zawsze pozostaje nam wierzyć, że LV wyceni go w jakikolwiek sposób przystępnie. My jednak byśmy na to nie liczyli, biorąc pod uwagę ceny zeszłorocznych, gorzej wyposażonych modeli. Inteligentne zegarki Louis Vitton z systemem Wear OS na pokładzie kosztują średnio 2,5 tys. dol.

https://www.youtube.com/watch?v=4AjdAObqC74

Spodziewamy się jednak, że typowy klient docelowy tej marki nie traktuje powyższej kwoty jako coś szczególnego. A w zamian otrzyma elektroniczny gadżet, który nie tylko będzie użyteczny, ale też nadawać się będzie do założenia na każdą okazję. Nawet na eleganckie przyjęcia.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Król telefonów w końcu zaprezentowany! Oto Galaxy Note7!

Po miesiącach plotek i spekulacji firma Samsung pokazała najnowszy model ze swojej...
Czytaj wiecej