Lumen i metabolizm kontrolowany

Lumen
Lumen i efekty jego działania w smartfonie, źródło: engadget.com
Nie każdy dzień jest taki sam, nasz organizm różnie reaguje, a podtrzymanie zdrowej diety jest bardzo ważne, a w tym pomóc ma Lumen.

Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia prezentujemy tegoroczny wynalazek – Lumen. To urządzenie, które pomoże w utrzymaniu codziennej diety i homeostazy w organizmie każdemu. Na pewno przyda się tym bardziej w okresie kiedy stoły w naszych rodzinnych domach są suto zastawione bardzo często tłustym jedzeniem.

Przydatne będzie też kiedy sami nie wiemy jak wygląda nasz dotychczasowy bilans dzienny

Co jeszcze powinniśmy zjeść? Ile i jakiej aktywności fizycznej by się nam przydało? Ciężko uwierzyć w to jak proste jest działanie urządzenia. Uruchamia je bowiem dmuchnięcie  przypominające dmuchanie w alkomat. W smartfonie instalujemy aplikacje powiązaną z urządzeniem, gdzie przejrzymy wyniki. Lumen wykorzystuje RQ, czyli stosunek objętości dwutlenku węgla wydychanego w procesie oddychania do objętości wdychanego tlenu.

Film producenta reklamujący Lumen

W ten sposób wylicza wszystkie szczegóły. Po dmuchnięciu na ekranie telefonu pojawiają się informacje, dane, ale też ich interpretacja. To znaczy, że dowiemy się co powinniśmy zjeść teraz albo później. Zobaczymy czy to co dzisiaj zjedliśmy było dla nas dobre i co nam dało, jakie elementy w naszym organizmie są w liczbie wystarczającej, jakie nie, a czego być nie powinno.

Lumen – szybko i przełomowo

Co ciekawe eksperci mówią o przełomie. Do tej pory stwierdzenie takich rzeczy wymagało kilkunastominutowego badania z użyciem komputera. Takiego sukcesu „Lumen” nie spodziewali się nawet producenci, ponieważ ich urządzenie zostało kompletnie wyprzedane! Obecnie na stronie mamy informacje, że możemy dokonać rezerwacji urządzenia, które będzie dostępne dopiero w marcu.

W jednym ze spotów przedstawicielka opowiadająca o urządzeniu patrząc w kamerę mówi: Brzmi jak magia? Właściwie to nauka. I faktycznie, trzeba powiedzieć, że to niesamowite jakie możliwości stwarza obecnie technologia i nauka by utrzymać zdrowy tryb życia. W zasadzie wszystko pozostaje w naszych rękach.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Świątek wygrywa w Rzymie i pnie się w rankingu

Męczarnie w trzeciej rundzie, dwa mecze jednego dnia i wreszcie niezwykły, choć...
Czytaj wiecej