Macaulay Culkin na krzyżu? Zagrał… Kurta Cobaina

Macaulay Culkin znów szokuje – tym razem we współpracy z równie ekscentrycznym artystą. Aktor zagrał w teledysku Josha Tillmana, wcielając się w... ukrzyżowanego Kurta Cobaina.

Macaulay Culkin znów szokuje – tym razem we współpracy z równie ekscentrycznym artystą. Aktor zagrał w teledysku Josha Tillmana, wcielając się w… ukrzyżowanego Kurta Cobaina.

Wbrew pozorom Macaulay Culkin nie miał łatwego życia. Do aktorstwa zmuszał go ojciec – niespełniony aktor. Potem przyszły olbrzymie kontrakty za dziecięce role, z których Culkin wyrósł, nie radząc sobie z dalszym poprowadzeniem kariery. Występował coraz rzadziej, jednocześnie popadając w kolejne nałogi.

Odtwórca tytułowej roli w kultowym “Kevin sam w domu” wielokrotnie próbował się pozbierać, jednak gdy raz wypadniesz z towarzystwa, powrót jest bardzo trudny. Korzystając więc z mnóstwa wolnego czasu i wielu głupich pomysłów, Culkin połączył siły z Joshem Tillmanem.

Amerykański muzyk słynie z ciętego języka i bardzo ekscentrycznego podejścia do życia. W przeszłości zdarzało mu się współpracować z Beyoncé, Lady Gagą czy Laną Del Rey, a w kwietniu ukazał się jego jedenasty solowy album, a zarazem trzeci pod pseudonimem Father John Misty. W zeszłym tygodniu Tillman udostępnił na swoim youtube’owym profilu teledysk, promujący jeden z kawałków na tym krążku. Za jego stworzenie odpowiada ekipa Four Gods and a Baby, której Culkin jest członkiem.

Utwór “Total Entertainment Forever” promuje płytę “Pure Comedy”. Josh Tillman wyraźnie krytykuje aktualne trendy, wbijając Amerykanom “szpilę”.

Widzimy więc Jerzego Waszyngtona, jednego z amerykańskich ojców-założycieli, który “odpływa” po założeniu gogli Oculus Rift, udając się do świata gier. Coś jednak poszło nie tak, bo rozgrywka w wirtualnej rzeczywistości zaprowadziła użytkownika gogli VR do sceny ukrzyżowania Chrystusa. Jednocześnie chrześcijański zbawiciel zastąpiony został… królem rocka – Kurtem Cobainem i to właśnie w jego rolę wcielił się Macaulay Culkin.

Całość uzupełniają żołnierze w strojach Ronalda McDonalda oraz Jon Arbuckle (właściciel Garfielda) i grający na saksofonie Bill Clinton, będący dwoma innymi skazańcami na krzyżach.

Teledysk robi wrażenie. A Cobain na krzyżu jest jedną z najlepszych ról, jakie Culkin zagrał w ostatnich latach. Smutne, ale może teraz coś drgnie w jego karierze?

Autor artykułu
More from Damian Halik

Co świetny remake “Resident Evil 2” oznacza dla marki?

Niezależnie od tego, czy na serię "Resident Evil" patrzymy przez pryzmat kultowych...
Czytaj wiecej