MacGyver powraca

Bohater młodzieży lat 90-tych powraca! Niestety bez Richarda Deana Andersona. Wiemy za to kto wcieli się w rolę MacGyvera AD 2016.

Bohater młodzieży lat 90-tych powraca! Niestety bez Richarda Deana Andersona. Wiemy za to kto wcieli się w rolę MacGyvera AD 2016.

Serial z Andersonem w roli głównej pojawił się w Polsce dzięki powstającym po upadku PRL prywatnym stacjom telewizyjnym. Razem z „Drużyną A” zawładnął na przełomie lat 80. i 90. telewidzami w USA i w pozostałych miejscach globu. Angus MacGyver (tak, naprawdę miał na imię Angus) to absolwent fikcyjnej uczelni na których zdobył tytuł licencjata z fizyki i chemii oraz uczeń dr Juliana Rymana, od którego nabył umiejętność niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów zarówno technicznych jak i innych. Mimo swojej służby jako żołnierz w Wietnamie brzydzi się bronią ze względu na wypadek w dzieciństwie w którym zginął jego kolega. MacGyver jest kimś w rodzaju komandosa – mediatora, którego tajemnicza organizacja DXS wysyła w różne zakątki świata w celu jego uratowania. Nieodłącznym atrybutem MacGyvera stał się szwajcarski scyzoryk i rolka szarej taśmy klejącej – przy ich użyciu mógł zdziałać wszystko. W języku angielskim pojawił się nawet czasownik „to macgyver” który oznacza rozwiązanie pozornie awykonalnego zadania.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=yOEe1uzurKo?showinfo=0]

Główną rolę w serialu zagrał 35 letni wtedy Richard Dean Anderson. Trafił do niej z castingu, a tym co ponoć przekonało producentów, aby właśnie jemu ją powierzyć, był gest jakim założył okulary aby przeczytać scenariusz. Serial okazał się olbrzymi sukcesem, w USA emitowano go przez siedem lat (1985-92), a Andersona uczynił aktorem rozpoznawalnym na całym świecie. W sumie powstało siedem sezonów serialu liczących razem 139 odcinków po 45 każdy. Anderson jednak nie dał się zaszufladkować i po kilku latach wystąpił we współtworzonym przez siebie serialu Stargate SG-1, który również okazał się olbrzymim sukcesem.

800px-Lucas_Till_2011

O planach wskrzeszenia serialu telewizja ABC mówiła od jakiegoś czasu. Dopiero jednak pod koniec ubiegłego roku poznaliśmy szczegóły. Nowa seria niestety powstanie bez Andersona, który liczy obecnie 66 lat. Cofniemy się w niej o 10 lat w stosunku do starego serialu i poznamy MacGyvera w młodości. Zagra go 25 letni Lucas Till, który pierwsze kroki przed kamerą stawiał już jako trzynastolatek. Z kolei po stronie płci pięknej wystąpią Addison Timlin i Michelle Krusiec. Czy remake serialu okaże się takim sukcesem jak jego pierwowzór? Niestety mocno w to wątpimy. Świat poszedł już sporo do przodu i to co nas zachwycało w MacGyverze lata temu, obecnie wydaje się infantylne. Podobna sytuacja ma się z gadżetami Jamesa Bonda sprzed lat. Po drugie, młodemu Tillowi będzie trudno zmierzyć się z gwiazdą Andersona.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Czy „Wojna.pl” Marcina Ciszewskiego trafi na ekran kinowy?

"Wojna.pl" – jedna z najciekawszych historyczno-sensacyjnych serii wydawniczych ostatnich lat. Od pewnego...
Czytaj wiecej