Maciej Musiał trafił na listę “Forbes 30 Under 30 Europe”

Maciej Musiał wśród wyróżnionych w ramach "Forbes 30 Under 30 Europe", fot. Forbes
Maciej Musiał wśród wyróżnionych w ramach "Forbes 30 Under 30 Europe", fot. Forbes
Sukcesy młodych Polaków zawsze cieszą, choć zapewne wielu będzie zaskoczonych, że do prestiżowego rankingu "Forbes 30 Under 30 Europe" trafił właśnie Maciej Musiał. 24-letni aktor wciąż kojarzony jest przede wszystkim ze swoją rolą w serialu "Rodzinka.pl", ale jesień 2018 roku pokazała jego zupełnie nową, znacznie bardziej światową twarz – warto obserwować rozwój jego kariery.

Magazynu “Forbes” nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Amerykańska redakcja tego pisma o ponad stuletniej tradycji słynie ze świetnego rozeznania w biznesie i corocznych zestawień różnego rodzaju. Zważywszy na profil tematyczny periodyku, rankingi najczęściej odnoszą się rzecz jasna do zasobności portfeli tuzów tego świata. Dziennikarze “Forbesa” coraz częściej widzą jednak wartość inwestycji w zupełnie innym sektorze: młodości. Właśnie dlatego w 2011 roku rozpoczęto sporządzanie corocznych list najlepiej rokujących Amerykanów. Następnie dodając też podobne publikacje na temat Europy, Azji i Afryki. W tegorocznym zestawieniu “Forbes 30 Under 30 Europe” znalazło się aż trzech Polaków. Nie ma wątpliwości, że najgłośniejszym nazwiskiem pośród nich zdecydowanie jest Maciej Musiał.

Maciej Musiał i Michalina Olszańska (kadr z serialu "1983"), fot. Netflix
Kadr z serialu “1983” – Maciej Musiał i Michalina Olszańska, fot. Netflix

Rankingi “30 Under 30” sporządzane są w dziesięciu kategoriach. Młodzi, ambitni ludzie mogą wyróżnić się na tle: Sztuki i kultury, Rozrywki, Sportu i gier, Handlu i e-commerce, Nauki i ochrony zdrowia, Finansów, Przemysłu, Mediów i Marketingu, Technologii oraz Społecznej przedsiębiorczości. Jak nie trudno się domyślić – Maciej Musiał zasilił szeregi wschodzących gwiazd branży rozrywkowej. Ponadto w zestawieniu znaleźli się także: Mateusz Tomaszkiewicz (projektant gier z firmy CD Projekt) oraz Mateusz Hołda (adiunkt Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego).

26-letni Hołda od pięciu lat uczestniczy w badaniach nad zrozumieniem architektury ludzkiego serca, które mają w przyszłości pomóc chirurgom. 29-letni Tomaszkiewicz pracował nad questami w “Wiedźminie 3”, który okazał się jedną z najlepszych gier komputerowych w historii. Obecnie kontynuuje prace w CDP, uczestniczą w tworzeniu kolejnego wielkiego tytułu studia – gry “Cyberpunk 2077”. To konkretne osiągnięcia, ale co zatem sprawiło, że wyróżniony został także 24-letni aktor? Maciej Musiał nieprzypadkowo znalazł się na liście obok Daniela Radcliffe’a, Letitii Wright, Anyi Taylor-Joy czy Toma Hollanda. Wielu mogło to umknąć, ale w ostatnim czasie zaliczył bardzo owocną współpracę z Netflixem.

Maciej Musiał, fot. Instagram
Maciej Musiał, fot. Instagram

I nie, nie chodzi tylko o występ w “1983”, choć i to nie było zapewne bez wpływu. Warto jednak zauważyć, że Maciej Musiał nie jest tylko jednym z odtwórców głównych ról w pierwszym polskim serialu streamingowego potentata. Jest też jednym z jego pomysłodawców. Co więcej, młody aktor znalazł się także w obsadzie powstającego właśnie “Wiedźmina”. O ile pierwsza produkcja mogła nie być jakoś silnie rozpoznawalna, o tyle marka, jaką CD Projekt wykreował na bazie prozy Andrzeja Sapkowskiego, jest dziś naprawdę sporo warta na Zachodzie. W tytułową rolę wcieli się natomiast Henry Cavill, co jedynie potwierdza, że Maciej Musiał pracuje obecnie w doborowym towarzystwie. Reakcję Polaka na wieść o umieszczeniu go na liście “Forebes 30 Under 30 Europe” można przeczytać na jego instagramowym profilu.

Autor artykułu
More from Damian Halik

YouTube miał ratować internet, ale kto uratuje YouTube’a?

Niemal każdy użytkownik internetu drży na dźwięk słów "ACTA2". Unijna dyrektywa ws....
Czytaj wiecej