Magiczne bonsai

Żuraw, symbol pomyślności i pokoju to najczęściej składany model origami w Japonii. Legenda głosi, że żyją one 1000 lat i złożenie właśnie tysiąca, przynosi długie i zdrowe życie - dla tego kto je poskładał i dla osoby obdarowanej, jednocześnie ma się spełnić marzenie.

Japończyk Naoki Onogawa w wyjątkowy sposób kultywuje tradycje swojego kraju, wznosząc sztukę origami na zupełnie inny poziom. Składa setki mikro żurawi – mniejszych nawet od opuszka palca – i stworzył z nich magiczne Bonsai o różnych barwach i stylach. Swoje dzieła wyjaśnia w prosty sposób – w Japonii zawsze wierzyło się w wyjątkowy związek z naturą i jej moc, konfrontowało się z nią swój strach, współistniało, czczono, powierzało problemy, szukając harmonii i wytchnienia. Szczególną siłę i symbolikę upatrywano w drzewach stąd bonsai wyposażone w setki miniaturowych żurawi.

A co ma wspólnego motoryzacja z origami? Mianowicie to, że w Lexusie, aby otrzymać stanowisko Mistrza Takumi, należy przejść szereg testów, w tym test kota – złożenie origami niedominującą ręką w mniej jak 60 sekund.

Instagram: naokionogawa

Źródło zdjęć: www.demilked.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Patty Jenkins i Antoine Fuqua w komisji konkursowej 4 sezonu Lexus Short Films

Reżyserka Patty Jenkins, znana z takich produkcji jak „Wonder Woman czy „Monster”...
Czytaj wiecej