Kolejny klasyk we flocie Panek Carsharing

Do Poloneza Caro w barwach Panek Carsharing w ubiegłym tygodniu dołączył... Maluch, czyli Polski Fiat 126p. Można już go szukać na warszawskich ulicach.

Oprócz hybrydowych toyot, czy w pełni elektrycznego smarta, na warszawskich ulicach zobaczymy też już Poloneza Caro, którego za pomocą aplikacji możemy wypożyczyć na minuty. Taki powrót do przyszłości a’la Panek Carsharing. Gdy wszystkim wydawało się, że to jednorazowa ekstrawagancja, nagle okazało się, że do Pana Poldka dołączy mniejszy brat: Polski Fiat 126p, zwany Maluchem.

Maluch na mieście 😱Zaktualizuj aplikację

Opublikowany przez Panek CarSharing Czwartek, 11 kwietnia 2019

Udostępniony przez Panek Carsharing fiacik to egzemplarz z 1991 roku, tak zwany FL (od Face Lifitng). Różni się on nieco od starszych (często nazywanych klasycznymi) Maluchów detalami karoserii, zderzakami, czy elementami wnętrza. Dalej to jednak ta sama konstrukcja wprowadzona do licencyjnej produkcji w Polsce w 1978 roku a wywodząca się od jeszcze starszego, słynnego Fiata 500.

Panek Carsharing zaznacza, że uruchomienie Malucha, zwłaszcza dla młodych osób, może być jeszcze trudniejsze niż Poloneza. Maluch ma bowiem silnik zasilany gaźnikiem. Związana jest z tym obecność między fotelami dźwigni urządzenia rozruchowego, tzw „ssania”. Dlatego też zalecane jest wcześniejsze przeczytanie instrukcji na stronie internetowej wypożyczalni.

Swoją drogą, ciekawe, jak często Maluch będzie unieruchomiony na przykład ze względu na zalanie świec. A może klucz do nich, aby je przeczyścić, jest gdzieś na podorędziu w aucie? Poza tym wynajmujący Malucha nie mają co narzekać. Egzemplarz od Panek Carsharing jest wyposażony w takie udogodnienia, jak regulowane fotele, radio, pasy bezwładnościowe, czy dmuchawę nawiewu wnętrza. Wszystkie te dodatki były w Maluchach wyposażeniem dodatkowym i wcale nie było oczywiste, że większość Fiacików je posiadała.

Nie było jednak w wyposażeniu dodatkowym zdalnego otwierania wozu za pomocą aplikacji – teraz dzięki niej i przy odrobinie szczęścia możemy wybrać się takim Maluchem na wycieczkę po stolicy. Stawki? Takie jak w przypadku Poloneza – 79 groszy za minutę i tyle samo za przejechany kilometr.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Gwiezdne Wojny od kuchni

Gwiezdne wojny od kuchni. Nie, wcale nie chodzi o to jak kręcono...
Czytaj wiecej