Masaż na wyciągnięcie ręki

pistolet
Pistolet do masażu, źródło: cnet.com
Technologia pozwala na coraz więcej w zakresie odnowy po treningu. Teraz z pomocą specjalnych pistoletów sprawia, że profesjonalny masaż jest na wyciągnięcie ręki.

Nie każdy ma czas na profesjonalny masaż i regularne wizyty u fizjoterapeuty. Jednym z rozwiązań, które może to zastąpić jest mata akupresująca, o której pisaliśmy jakiś czas temu. Teraz na popularności zyskuje natomiast inne, równie ciekawe rozwiązanie, którym jest „Massage Gun”, czyli pistolet do masażu.

Masażer ma pomóc użytkownikowi zmniejszyć sztywność i bóle mięśni, zwiększyć ciśnienie krwi, poprawić ogólny stan zdrowia tkanek miękkich, pozwala także przyspieszyć regenerację mięśni. Urządzenie jest na tyle uniwersalne, że pomoże zarówno osobom z siedzącym trybem życia (wiele godzin pracy na komputerze, czy spędzonych w samochodzie), rekreacyjnie uprawiającym sport, ale także sportowcom czy fizjoterapeutom.

Pistolety posiadają różne końcówki, które pozwalają dopasować urządzenie do odpowiedniej partii mięśni.

Możemy również zmieniać prędkość pracy sprzętu, aby dopasować ją do swoich mięśni i za bardzo ich w ten sposób nie nadwyrężyć. W końcu masaż ma być odprężający.

Dlatego podobnie jak w przypadku maty działa w sposób relaksujący i uśmierzający ból. Pracuje też w trzech trybach: pobudzającym (stymulujący mięśnie), rozluźniającym i na zakwasy po treningu.

Należy jednak zwrócić uwagę, że urządzenia są dość głośne i pracują z dźwiękiem na poziomie ok. 40-45 dB.

Na plus należy jednak zapisać fakt, że posiadają akumulatory, które się ładują i urządzenie można obsługiwać bezprzewodowo. A ponieważ jest nieduże, z łatwością możemy zabrać je na wyjazd czy trening właśnie. Bateria powinna wystarczyć na sześć godzin pracy.

Co ciekawe urządzenie znajduje też popularność u wspomnianych wcześniej fizjoterapeutów. Pozwala odpocząć rękom, a wykonuje podobne działania – np. rozbijanie punktów spustowych. Jak podkreślają specjaliści, drgania nie są irytujące ani denerwujące dla użytkowników, a efekty naprawdę zadowalające.

Każdy z nas może teraz samodzielnie za pomocą pistoletu do masażu wykonać stymulacje mięśni.

Nie ma jednak wątpliwości, że w rękach specjalisty będzie ono najbardziej efektywne. Jednak w czasach, kiedy na Youtube i w innych serwisach można znaleźć praktycznie wszystko, każdy użytkownik powinien dość szybko zorientować się, jak z pomocą takiego masażera ulżyć swoim mięśniom. Ceny na polskim rynku wahają się w zależności od producenta i dystrybutora od około 500 zł do nawet 1500 zł.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

HealthNote to książeczka zdrowia na miarę XXI wieku

HealthNote to rozwiązanie, które w bliskiej przyszłości może zmienić nasze wizyty u...
Czytaj wiecej