Meksykańska rezydencja Escobara jest dzisiaj butikowym hotelem

Lio Malca, jeden z wybitnych handlarzy sztuką nowoczesną, który w swoich galeriach sprzedaje m.in. Basquiata, KAWS czy Warhola, przekształcił willę Escobara w nafaszerowany dziełami hotel, pochodzącymi z prywatnych kolekcji najsłynniejszego barona narkotykowego naszych czasów.

Rezydencja znajduje się w meksykańskim kurorcie Tulum, miejscowości położonej na Półwyspie Jukatan, nieopodal ruin prekolumbijskiego miasta Majów. Została odkryta na nowo w 2003 roku, Malca kupił ją w 2012 i rozpoczął gruntowny remont budynków i adaptację otaczających terenów pod pięciogwiazdkowy hotel. Obiekt swoją działalność rozpoczął w 2015 roku i jest prowadzony przez Design Hotels. Casa Malca ma 9 sypialni w głównej willi i szereg mniejszych budynków. Ciągle powstają kolejne. Znajduje się zaledwie 180 metrów od nieskazitelnej, biało-piaszczystej plaży.

Jak wygląda wnętrze? Po krótkiej przejażdżce wśród palm, trafiamy na dziedziniec pokryty perskimi dywanami. Wchodzimy do hotelu przez olbrzymią parę drewnianych drzwi, zamaskowanych od zewnątrz korą, co daje efekt ich ukrycia w ścianach. Podłogi są surowe, betonowe, ściany białe, a na ich tle największe dzieła współczesnych artystów – malarzy, rzeźbiarzy, designerów. Dzieła często rotują, stąd powracający do hotelu goście, mogą cieszyć oko nowościami. Spiralne schody zaprowadzą nas na dach, gdzie znajduje się bar i miejsce na imprezy, dalej wieża widokowa, pozwalająca podziwiać bujną, tropikalną roślinność roztaczającą się po horyzont.

Niedaleko rezydencji powstał rząd dwupiętrowych budynków, w tym samym, architektonicznym stylu. Każdy z nich posiada jeden apartament na piętrze, co w sumie daje 35 pokoi dla gości. Widok z budynków nieziemski – bezpośrednio na plażę i kryształowo-niebieską wodę. Wnętrza korespondują z rezydencją. W najdalej wysuniętym, większym budynku znajduje się bar i restauracja, wykończona na surowo – drewno i jeszcze raz drewno, urozmaicone kolorowo tapicerowanymi meblami. Na zewnątrz wszelkie udogodnienia do relaksu – hamaki, huśtawki i basen wyłożony opalizującymi, niebieskimi płytkami.

Plany rozbudowy hotelu są jak najbardzej w toku. Pobyt w tym luksusowym kurorcie z niezwykłą historią można zarezerwować TU, już od 404 euro za noc.

Escobar zmarł w 1993 roku, w Netflixie możemy obejrzeć serię powstałą na bazie jego biografii, pt. Narcos.

Źródło: www.dezeen.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Już wiemy jakie modele koncepcyjne Toyoty zobaczymy w Tokio

Na 45. Salonie Samochodowym zaprezentowane zostaną dwa modele - Toyota GR-HV SPORTS,...
Czytaj wiecej