Jubileuszowe Męskie Granie

Początek czerwca to tradycyjnie czas na nowe Męskie Granie. Singiel już jest. Pytanie zatem, co w tym roku zafunduje nam orkiestra, tym razem pod wodzą Katarzyny Nosowskiej.

Wielki powrót

Męskie Granie na stałe wryło się w polską scenę muzyczną. Jak co roku na początku czerwca otrzymujemy informacje na temat składu orkiestry Męskiego Grania i po raz pierwszy oglądamy teledysk z hymnem aktualnej edycji. Na jubileuszową dziesiątą edycję trasy szefem muzycznym po raz kolejny po sześcioletniej przerwie została Katarzyna Nosowska.

Artystka wraz z Marcinem Macukiem stworzyła również singiel będący hymnem wydarzenia. Wraz z Nosowską wystąpili w nim Tomasz Organek, Igor „Igo” Walaszek i Krzysztof „Zalef” Zalewski. Utwór „Sobie i Wam” w przewrotny sposób podkreśla tegoroczny jubileusz – za słowa piosenki odpowiada sama Nosowska. W teledysku oprócz tegorocznych członków orkiestry zobaczymy w drugoplanowych rolach artystów, którzy przez lata wnieśli wiele do Męskiego Grania. Oprócz czwórki głównych bohaterów w tle zobaczymy (ale nie usłyszymy) O.S.T.R., Monikę Brodkę czy Andrzeja Smolika. Męskie Granie niestety z kolejnym singlem odchodzi od dawnego porządnego rockowego „rąbnięcia” w stronę popu. Nadal jednak hymn jest wielkim wydarzeniem muzycznym. Ma on olbrzymie walory artystyczne.

7 wieczorów z Męskim Graniem

Oprócz singla opublikowano również plan trasy koncertowej. W tym roku, po raz kolejny trasa koncertowa Męskiego Grania będzie liczyć siedem koncertów. Pierwszy na poznańskiej cytadeli już 13 czerwca, finał zaś, jak zwykle w Żywcu – 24 sierpnia. Oprócz członków Męskie Granie Orkiestry wystąpią dziesiątki najlepszych polski artystów m.in. Natalia i Paulina Przybysz, Łąki Łan, O.S.T.R, Lao Che, Anias Rusowicz, Maria Peszek, Andrzej Smolik, Monika Brodka, Kortez, Marek Dyjak, Piotr Rogucki, Wojciech Waglewski czy nawet Maciej Maleńczuk i wielu, wielu innych. Największe zagęszczenie gwiazd na metr kwadratowy będzie podczas ostatnich dwóch koncertów – w Warszawie i Żywcu, gdzie wystąpi jubileuszowa Orkiestra Orkiestr.

Na Męskie Granie warto się wybrać choć raz . Skupiska największych polskich gwiazd próżno szukać po festiwalach, a brawurowe covery starych przebojów odbijają się głośnym echem po rozgłośniach radiowych czy internecie.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Od “Parabellum” do “Kontratypu”

Kolejna premiera książki Remigiusz Mroza już we wrześniu. I choć w biblioteczce...
Czytaj wiecej