Jubileuszowe Męskie Granie

Początek czerwca to tradycyjnie czas na nowe Męskie Granie. Singiel już jest. Pytanie zatem, co w tym roku zafunduje nam orkiestra, tym razem pod wodzą Katarzyny Nosowskiej.

Wielki powrót

Męskie Granie na stałe wryło się w polską scenę muzyczną. Jak co roku na początku czerwca otrzymujemy informacje na temat składu orkiestry Męskiego Grania i po raz pierwszy oglądamy teledysk z hymnem aktualnej edycji. Na jubileuszową dziesiątą edycję trasy szefem muzycznym po raz kolejny po sześcioletniej przerwie została Katarzyna Nosowska.

Artystka wraz z Marcinem Macukiem stworzyła również singiel będący hymnem wydarzenia. Wraz z Nosowską wystąpili w nim Tomasz Organek, Igor „Igo” Walaszek i Krzysztof „Zalef” Zalewski. Utwór „Sobie i Wam” w przewrotny sposób podkreśla tegoroczny jubileusz – za słowa piosenki odpowiada sama Nosowska. W teledysku oprócz tegorocznych członków orkiestry zobaczymy w drugoplanowych rolach artystów, którzy przez lata wnieśli wiele do Męskiego Grania. Oprócz czwórki głównych bohaterów w tle zobaczymy (ale nie usłyszymy) O.S.T.R., Monikę Brodkę czy Andrzeja Smolika. Męskie Granie niestety z kolejnym singlem odchodzi od dawnego porządnego rockowego „rąbnięcia” w stronę popu. Nadal jednak hymn jest wielkim wydarzeniem muzycznym. Ma on olbrzymie walory artystyczne.

7 wieczorów z Męskim Graniem

Oprócz singla opublikowano również plan trasy koncertowej. W tym roku, po raz kolejny trasa koncertowa Męskiego Grania będzie liczyć siedem koncertów. Pierwszy na poznańskiej cytadeli już 13 czerwca, finał zaś, jak zwykle w Żywcu – 24 sierpnia. Oprócz członków Męskie Granie Orkiestry wystąpią dziesiątki najlepszych polski artystów m.in. Natalia i Paulina Przybysz, Łąki Łan, O.S.T.R, Lao Che, Anias Rusowicz, Maria Peszek, Andrzej Smolik, Monika Brodka, Kortez, Marek Dyjak, Piotr Rogucki, Wojciech Waglewski czy nawet Maciej Maleńczuk i wielu, wielu innych. Największe zagęszczenie gwiazd na metr kwadratowy będzie podczas ostatnich dwóch koncertów – w Warszawie i Żywcu, gdzie wystąpi jubileuszowa Orkiestra Orkiestr.

Na Męskie Granie warto się wybrać choć raz . Skupiska największych polskich gwiazd próżno szukać po festiwalach, a brawurowe covery starych przebojów odbijają się głośnym echem po rozgłośniach radiowych czy internecie.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Inter Europol Competition: pierwszy polski zespół w 24h Le Mans.

Po raz pierwszy polska flaga pojawiła się przy nazwie zespołu startującego w...
Czytaj wiecej