Spot “Pandora: Playlist” doceniony w konkursie Le Book

Michel Gondry - spot "Pandora: Playlist", fot. Pandora Premium
Michel Gondry - spot "Pandora: Playlist", fot. Pandora Premium
Michel Gondry – twórca oscarowego "Zakochanego bez pamięci" – słynie z bardzo owocnej współpracy z gwiazdami muzyki. Tym razem francuski reżyser wydobył z siebie maksimum kreatywności, realizując najkrótszy z możliwych formatów – spot reklamowy. Filmik promujący serwis muzyczny Pandora właśnie doceniono w prestiżowym konkursie.

Mieszkając w Polsce, skazani jesteśmy na kojarzenie nazwy Pandora z branżą jubilerską. Na świecie powoli pod tym szyldem wybija się coś zupełnie innego, a mianowicie aplikacja muzyczna. Serwis nieco archaicznie nazywany radiem internetowym, jest w rzeczywistości ciekawym konkurentem dla innych serwisów streamingowych. Póki co Pandora Internet Radio działa jedynie na terytorium Stanów Zjednoczonych, ale trwają prace, by aplikacja jak najszybciej dotarła też do innych krajów. Na pewno w podboju zagranicznych rynków nie zaszkodzi kreatywna reklama. Spot zatytułowany “Sounds Like You” (tytuł roboczy: “Pandora: Playlist”) już od maja przewija się w internecie, ale największy rozgłos zdobył pod koniec października.

Wszystko za sprawą zwycięstwa tego własnie filmu w londyńskiej edycji prestiżowego konkursu Connections 2017. Event organizowany jest przed paryską spółkę Le Book, która wydaje też magazyn pod tym samym tytułem. Spot “Pandora: Playlist” wygrał ostatnią edycję w kategorii VIDEO Special Project. Pozornie proste nagranie ukazuje kobietę, która biegnie przez stale zmieniającą się scenerię. Tę zaś stanowią znajome melomanom obrazy. Nie ma chyba lepszej reklamy dla serwisu udostępniającego muzykę, niż ukazanie użytkownika, który zagłębił się w świecie muzyk do tego stopnia, że w trakcie swej podróży przebiega przez okładki płyt takich zespołów, jak The Doors, Metallika, The Rolling Stones, Nirvana, The Cure czy Joy Division. A wszystko to w rytm utworu “Blue Monday” kapeli New Order.

Znaczący zdaje się też fakt, że autorem spotu “Pandora: Sounds Like You” jest uznany reżyser filmowy.

Mowa o Francuzie Michelu Gondrym. Jego najsłynniejszym filmem jest bezsprzecznie “Zakochany bez pamięci”, za który (wraz z Charlie’em Kaufmanem oraz Pierre’em Bismuthem) Gondry został nagrodzony Oscarem w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny. Innym znanym tytułem jego autorstwa jest dokument “Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?” o słynnym amerykańskim filozofie i naukowcu. Reżyser pochodzący z podparyskiego Wersalu wielokrotnie tworzył też teledyski. Wśród jego klientów byli choćby: Massive Attack, The White Stripes, Björk, Kylie Minogue czy Daft Punk. Spot “Pandora: Playlist” nie jest więc jego pierwszym zleceniem muzycznym.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Kto zdobędzie Puchar Davisa 2021? Zaczynamy finały!

Innsbruck, Turyn i oczywiście Madryt będą przez najbliższe półtora tygodnia miastami bacznie...
Czytaj wiecej