Najlepsze urządzenia do pracy wracają. Całe na czarno

surface
Z czym nam się kojarzą Apple i Google? Z rozrywką i dostępem do informacji. A Microsoft? Przede wszystkim z pracą. Sama firma jest dumna ze swojej tożsamości i prezentuje nową generację urządzeń Surface. Dużo mniej nudnych niż wypełnianie Excela.

Microsoft od dawna nie próbuje nawet udawać, że nie jest firmą dla nudnych korpoludków. Nie licząc działu Xbox, wróciła do koncentrowania się na swoich najważniejszych klientach,. A więc tych, którzy używają elektroniki i Internetu do pracy i zarabiania pieniędzy.

Z jednej strony w teorii przestaje być tym samym fajna – trudno przecież o mniej ekscytujący zestaw aplikacji co Office 365. Z drugiej jednak warto zdać sobie sprawę, że przecież większość z nas wykorzystuje komputer do pracy. A Microsoft właśnie zaprezentował dwa komputery najwyższej klasy, mające być konkurencją dla MacBooka i iMaca. I dorzucił do tego tablet.

Surface Pro 6, czyli tablet, który zastąpi ci komputer.

Surface Pro to bez wątpienia najbardziej innowacyjna i wpływowa linia sprzętów Microsoftu. Szósta generacja nie zmienia jej charakteru – nadal jest to tablet z Windows 10 na pokładzie, doskonałym wyświetlaczem dotykowym i bardzo wydajnymi podzespołami. Nadal wyposażony jest w innowacyjny stojak z regulacją nachylenia, dzięki któremu możemy wygodnie postawić tablet na blacie. I nadal można do niego dokupić klawiaturę i rysik, pozwalające na szybkie konwertowanie Surface Pro 6 w podręcznego laptopa.

Nowością, poza czarną wersją kolorystyczną urządzenia, są gruntownie odświeżone podzespoły. Surface Pro 6 jest wyposażony w procesor Intel Core ósmej generacji. W najdroższej wersji jest to czterordzeniowy układ, gwarantujący wydajną pracę nawet z najbardziej wyspecjalizowanymi wymagającymi aplikacjami. Za Surface Pro 6 zapłacimy 900 dol. w najtańszej wersji.

Surface Laptop 2, czyli prawdopodobnie najwygodniejszy notebook na rynku.

Linia Surface Laptop wyróżnia się nie tylko ekranem dotykowym – elementem już dość powszechnym w świecie nowoczesnych laptopów – ale również i wyświetlaczem, który stał się znakiem rozpoznawalnym marki Surface. Nie tylko oferuje on niesamowite parametry pracy, ale również oferuje rozdzielczość w proporcjach 3:2, tak jak Surface Pro. Dzięki temu oferuje większą przestrzeń roboczą zachowując kompaktowy rozmiar całości urządzenia.

Surface Laptop 2 doczekał się czarnej wersji kolorystycznej, uaktualniono też jego podzespoły względem poprzednika. Teraz oferuje wydajność procesorów Intel Core ósmej generacji, w tym w wersji czterordzeniowej. Najtańsza edycja komputera ma kosztować równowartość 1000 dol.

Surface Studio 2, marzenie wielu projektantów.

Surface Studio to bardzo nietypowa linia desktopów typu all-in-one. Tak jak konkurencja, również i w nim wszystkie podzespoły znajdują się z tyłu obudowy monitora – swoją drogą, jest to jednostka najwyższej klasy. Komputer ten jednak oferuje coś więcej, niż tylko oszczędność miejsca na biurku i świetny obraz. Za sprawą wbudowanego w monitor zawiasu możemy jednym ruchem ręki przekształcić go w wielki tablet na stole, który może posłużyć nam – na przykład – jako cyfrowa deska kreślarska.

Druga generacja Surface Studio to wymiana procesora, na Intel Core 7. generacji, co w przypadku tego komputera ma zapewnić 35-procentowy wzrost wydajności. Dodatkowej modernizacji doczekał się również układ graficzny. Desktop Microsoftu korzysta teraz z GPU opartego o architekturę Nvidia Pascal, co ma zapewnić mu dodatkowy, 50-procentowy wzrost mocy obliczeniowej w przeliczeniach graficznych.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Car Thing to pierwszy sprzęt od Spotify – unowocześni radio w twoim samochodzie

Spotify, które znane jest wyłącznie z oferowania usługi muzycznej i aplikacji do...
Czytaj wiecej