Surface Pro od Microsoftu, czyli hybryda totalna

To kolejna generacja bardzo rozpoznawalnej linii produktów Microsoft, w skład której wchodzą najbardziej wszechstronne urządzenia na świecie. Firma Microsoft wydłużyła czas pracy Surface Pro na baterii względem poprzednika do 13,5 godziny. Zwiększyła również prędkość działania komputera. Nowy Surface Pro ma lżejszą konstrukcję, dzięki czemu jest jeszcze bardziej mobilnym sprzętem.

Zastosowany w najnowszym Surface Pro wyświetlacz dotykowy PixelSense 12,3” odznacza się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. Jest też kompatybilny z nowym piórem Surface Pen oraz urządzeniem Surface Dial, wykorzystywanym zarówno na ekranie jak i poza nim. Nowe pióro Surface Pen jest dwukrotnie bardziej precyzyjne niż jego poprzednia wersja.

Nowy Surface Pro został zaprojektowany tak, aby zapewnić użytkownikom większą wydajność i o 50 proc. dłuższy czas życia baterii niż w przypadku Surface Pro 4. Wszystko zostało w nim usprawnione i ulepszone – począwszy od nowych, miękkich i bardziej zaokrąglonych krawędzi, poprzez wzornictwo kamer. Komputer ma 8,5 mm grubości i waży 0,77 kg. Jest lżejszy od torby, w której będzie noszony, a dodatkowo kryje w sobie moc procesora Intel Core siódmej generacji, zamkniętego w obudowie pozbawionej wentylatora.

Surface Pro to również dbałość o detale.

Microsoft Surface Pro

Urządzenie zostało wyposażone w klawiaturę Signature Type Cover, której działanie oparte jest na mechanizmie nożycowym i skoku klawiszy równym 1,3 mm. Pełnowymiarowy szklany gładzik – z funkcją prawidłowego rozpoznawania dotyku pięciu palców znajduje się na spodzie klawiatury, a ta jest wykończona materiałem Alcantara.

Dzięki zawiasowi o zakresie ruchu 165 stopni można przełączyć Surface Pro w tryb Studio, zapewniający optymalną pozycję do pisania lub szkicowania.

Ceny nowego Surface Pro zaczynają się od 799 USD. Urządzenie można spersonalizować do własnych potrzeb, z wykorzystaniem całej gamy kolorowych modeli nowej klawiatury Surface Pro Signature Type Cover, nowego pióra Surface Pen czy myszy Microsoft Surface Arc Mouse. Każde z akcesoriów dostępne będzie w wielu wariantach kolorystycznych.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Samsung Galaxy do zadań specjalnych

Już w kwietniu firma Samsung wprowadzi na rynek telefon Galaxy Xcover 4....
Czytaj wiecej