Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów 2019

Już 12 października 2019 roku, w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów 2019, którym organizatorem będzie Stowarzyszenie Sommelierów

Wielkie odliczanie do Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów trwa. Za niespełna półtora miesiąca młodzi sommelierzy z 12 krajów zmierzą się o tytuł najlepszego. W konkursie będą mogli udział wziąć sommelierzy mający nie więcej niż 30 lat, a językiem obowiązującym w zawodach będzie język angielski. W tym roku w konkursie udział wezmą reprezentanci z Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Czech, Serbii, Cypru, Niemiec, Austrii, Gruzji, Rosji oraz Kazachstanu.

Mistrzostwa podzielne zostaną na dwa etapy. Eliminacje dla sommelierów z Polski zaplanowane zostały na 11 października, gdzie adepci sztuki sommelierskiej zmierzą się z testem teoretycznym, degustacją w ciemno oraz częścią praktyczną. A celem pierwszej części eliminacji będzie wyłonienie 12 najlepszych zawodników.

W sobotę 12 października odbędą się kilkugodzinne, międzynarodowe eliminacje wyłaniające trzech finalistów.

W godzinach popołudniowych zmierzą się oni w finale Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów, na głównej scenie hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Finał z udziałem publiczności rozpocznie się o godzinie 17:00. Po zliczeniu przez jury punktów zdobytych przez uczestników i wyłonieniu finalistów, najlepsza trójka zmierzy się z zadaniami praktycznymi. Będą to na przykład: serwis wina w „zasymulowanej” restauracji, rozpoznanie trunków w ciemno, poprawienie błędów w karcie win oraz inne konkurencje.

W imieniu swoim, portalu exumag.com oraz Stowarzyszenia Sommelierów Polskich serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkających i odwiedzających w tym czasie Gdańsk na finały Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sommelierów 2019.

Autor artykułu
More from Olaf Kuziemka

Kieliszek “szyty na miarę”

Chcąc napić się wina, sięgamy zazwyczaj po dostępne w domu kieliszki. Nie...
Czytaj wiecej