Salon Motoryzacyjny w Paryżu 2018 : czekamy na kilka soczystych premier

Nowy Lexus RC 300h - (fot. mat. prasowe)
Nowy Lexus RC 300h - (fot. mat. prasowe)
Japońska marka luksusowa Lexus planuje zorganizować na paryskim evencie trzy premiery swoich najnowszych aut: jedną europejską i aż dwie światowe.

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu to prestiżowe wydarzenie, w trakcie którego producenci samochodów prześcigają się w ilości motoryzacyjnych premier. I choć odbędzie się ono dopiero za miesiąc (rozpoczęcie 2 października) to już zapowiedziano, że w tym roku w stolicy Francji wyjątkowo mocną reprezentacją pochwalić się będzie mogła marka Lexus. Japoński koncern planuje przeprowadzić na evencie aż trzy prezentacje nowych aut. Jedno z nich będzie nowością na rynku europejskim, a aż dwa zaliczą debiut światowy. Jakie nowości zobaczą na żywo goście Mondial de l’automobile?

Premiera europejska

Lexus ES (fot. mat. prasowe)
Lexus ES (fot. mat. prasowe)

W Paryżu odbędzie się europejska premiera od dawna wyczekiwanego na Starym Kontynencie Lexusa ES. Choć jest to już siódma generacja luksusowego sedana, który już od początku swojej historii świecił triumfy za oceanem, Japończycy dopiero teraz zdecydowali się wprowadzić model do Europy. Zastosowana w nowej generacji zupełnie nowa platforma pozwala na jeszcze bardziej dynamiczną jazdę, co znajduje swoje odbicie także w emocjonującym projekcie linii nadwozia. Przy wszystkich modyfikacjach producent pozostał jednak przy podstawowych priorytetach, jakie przyświecały twórcom modelu od początku jego produkcji: komforcie, wyrafinowaniu i luksusie.

Premiery światowe

Nowy Lexus RC 300h - przód (fot. mat. prasowe)
Nowy Lexus RC 300h – przód (fot. mat. prasowe)

Fani luksusowej marki będą mieli również okazję do zapoznania się z nową generacją Lexusa RC. Historia sportowego coupé sięga 2014 roku i od samego początku model ten stanowił ważny punkt w ofercie Japończyków. A RC 2019 ma być jeszcze lepszy od poprzednika. Zmienił się naturalnie jego wygląd, a nadwozie uzyskało nowoczesny design, charakterystyczny dla najnowszych aut marki.

Nowy Lexus RC 300h - profil (fot. mat. prasowe)
Nowy Lexus RC 300h – profil (fot. mat. prasowe)

Zmiany nie kończą się jednak na estetyce. Inżynierowie oraz designerzy, zainspirowani flagowym coupé LC, zwiększyli zarówno dynamikę jazdy, jak i komfort auta. W zamyśle producenta samochód ma ekscytować i budzić emocje. No i chyba się udało.

Nowy Lexus RC 300h - tył (fot. mat. prasowe)
Nowy Lexus RC 300h – tył (fot. mat. prasowe)

Lexusa RC 2019 na terenie Europy będzie można kupić już pod koniec tego roku.

Dodatkowo, Japończycy zapowiadają, że premiera Lexusa RC nie będzie miała nic wspólnego ze standardowymi konferencjami prasowymi, do jakich przyzwyczaiły nas samochodowe koncerny. Model debiutować ma w nowej konwencji o tajemniczej nazwie #SharpYetSmooth, szczegóły której poznać mamy śledząc podany hasztag w mediach społecznościowych. Czy i Wy czujecie się zaintrygowani?

Lexus LC Yellow Edition (fot. mat. prasowe)
Lexus LC Yellow Edition (fot. mat. prasowe)

Dodatkową gratką dla miłośników motoryzacji ma być prezentacja ekskluzywnego Lexus LC Yellow Edition. Tutaj w zmianach kluczową rolę odgrywała właśnie wspomniana wcześniej estetyka. Flagowe coupé marki ozdobiono żywym kolorem nadwozia o wiele mówiącej nazwie Flare Yellow, który uzyskano dzięki żmudnemu, wielokrotnemu nakładaniu warstw lakieru o różnych odcieniach. Dzięki temu barwa auta wygląda wyjątkowo i zdecydowanie dodaje dynamiki wielokrotnie nagradzanemu designowi LC. Ciepła żółć obecna jest również we wnętrzu kabiny, której smaku dodają elementy w kolorze czerni i bieli.

Lexus LC Yellow Edition - fotele (fot. mat. prasowe)
Lexus LC Yellow Edition – fotele (fot. mat. prasowe)

Dzięki przeciekom wiemy, że mocno rozważany jest też przez firmę projekt LC w wersji ze składanym dachemNa taką nowinkę przyjdzie nam niestety  jeszcze trochę poczekać.

Powyższe premiery gościom wydarzenia dostarczą z pewnością sporej dawki motoryzacyjnych emocji. Jednak, zważywszy na prestiż eventu, Lexus przygotował coś jeszcze. Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu 2018 składać będzie można pierwsze zamówienia na nowego kompaktowego crossovera marki, model UX, o którym więcej piszemy tutaj.

Lexus UX (mat. prasowe)
Lexus UX (mat. prasowe)

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Ekstremalne przysmaki: Surströmming 

Próbowanie lokalnych specjałów to część niemal każdej udanej podróży. Dzięki zaznajamianiu się...
Czytaj wiecej