Miej WIELKIE życzenia na te Święta – z Lexusem

Ruszyła rokroczna wyprzedaż Lexusa („December to Remember”). Tym razem obrazuje ją seria pięciu reklam i dwóch adaptacji w których twórcy puszczają oko do dorosłych, zachęcając do dziecięcej radości, zachwytu i nielimitowanych marzeń. Przecież nigdy nie jest się za starym na Mikołaja i na to by sobie czegoś życzyć!

RuszYŁA rokroczna wyprzedaż Lexusa („December to Remember”). Tym razem obrazuje ją seria pięciu reklam i dwóch adaptacji w których twórcy puszczają oko do dorosłych, zachęcając do dziecięcej radości, zachwytu i nielimitowanych marzeń. Przecież nigdy nie jest się za starym na Mikołaja i na to by sobie czegoś życzyć!

Nowa kampania marketingowa marki w humorystyczny sposób prezentuje, jak rodzina jednoczy siły by życzenia miały szansę się spełnić. W każdym ze spotów obiektem pożądana jest nowy Lexus.

Pierwszy z nich zatytułowany „Fałszerstwo” to małżeństwo, które „podrabia” list do Mikołaja. Mama czerwoną kredką, umiejętnie naśladując dziecięce pismo, życzy sobie z mężem Lexusa RX F Sport. Niestety przyłapuje ich syn i owszem, godzi się na to fałszerstwo pod warunkiem dopisania w życzeniach prośby o szczeniaka. Spot kończy się sceną w której każdy dostaje to, czego sobie życzył.

screen

Kolejny z nich „Ciocia” – ta, która podobno nie lubi dzieci. Jednak gdy ma się takie życzenie jak Lexus RC F i jest się za starym na to by wejść na kolana Mikołaja w centrum handlowym, nagle uczucia do siostrzenicy ożywają. Za 20 dolarów dziewczynka recytuje Świętemu marzenie cioci, która finalnie otrzymuje upragniony wóz.

screen-3

„Kochany Mikołaju, byłam grzeczna w tym roku…” mała dziewczynka w spocie „List do św. Mikołaja” siedzi z mamą w kuchni i próbuje napisać swoje życzenie. Jednak pod dyktando mamy – o Lexusie GS F z systemem audio Marka Levinsona. Gdy ta sobie nie radzi z literkami, mama przejmuje kredkę i dokańcza pisanie, ku ogromnemu zdziwieniu kilkulatki. Spot kończy się ujęciem jak GS F zajeżdża na podjazd domu.

screen-4

W czwartej reklamie mały chłopiec wdrapuje się na kolana Mikołaja i recytuje swoje życzenie, a właściwie życzenie taty. Ten pomaga synkowi gestykulując i bezgłośnie wymawiając serię LX z pożądaną specyfikacją. Mikołaj zdaje się przyjąć prośbę do wiadomości, co widać w ostatniej scenie, w której to na ośnieżonym podjeździe pojawia się upragniony wóz.

screen_1

Ostatni spot to Skype ze św. Mikołajem. Dziewczynka prosi o IS F Sport, gdy ten dopytuje o co właściwie prosi – tłumaczy po prostu, że to Lexus. Święty prosi o specyfikację techniczną i tutaj pomaga już córce tata. Oczywiście nie wprost – podkładając głos pod pluszaka. Ostatecznie dziecko przerywa połączenie, ojciec trochę zdezorientowany nie wie czy Mikołaj zrozumiał życzenie. Po dwóch dniach, okazuje się jednak, że doskonale!

screen-2

Dla dzieci Mikołaj to często ostatnia deska ratunku do której rodzice nie mają dostępu, tym razem dzięki współpracy całej rodziny, szykuje się prawdziwie niezapomniany grudzień.

https://www.youtube.com/watch?v=ySi3WMYaSyc

Kampania będzie realizowana od 16 listopada na 16 kluczowych rynkach i potrwa aż 7 tygodni. Obejmie telewizję, radio, internet i druk. Advertoriale i bannery online powstały z ekskluzywnym udziałem amerykańskiego artysty Andrew Bannecker’a, który na potrzeby kampanii narysował serię zabawnych obrazów z hasłem: Życzenie – Przyznane.

Źródło: http://pressroom.lexus.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

30 ekstremalnych testów Lexusa

Skóra, która zdobi wnętrze Lexusów, zanim trafi do szycia przechodzi prawdziwe piekło....
Czytaj wiecej