Miody od Kulmy

Miód od Kulmy
Historia pasieki Jana Kulmy liczy kilkadziesiąt lat. Swoją pierwszą pszczelą rodzinę Pan Jan otrzymał mając zaledwie osiem lat. Pszczelarstwa uczył się pod okiem Wiktora Widery, konstruktora ula wielkopolskiego - jednego z najpopularniejszych typów uli używanych dzisiaj w całej Polsce.

Historia pasieki Jana Kulmy liczy kilkadziesiąt lat. Swoją pierwszą pszczelą rodzinę Pan Jan otrzymał mając zaledwie osiem lat. Pszczelarstwa uczył się pod okiem Wiktora Widery, konstruktora ula wielkopolskiego – jednego z najpopularniejszych typów uli używanych dzisiaj w całej Polsce.

Obecnie w pasiekach Jana Kulmy znajduje się ponad 350 uli, stojących w sielskich zakątkach Doliny Cybiny, w obszarze ekologicznego Rezerwatu Natura 2000. W opiece nad pszczołami panu Janowi pomagają wnuki – Andrzej i Tomek, którzy od wczesnego dzieciństwa poznawali tajemnice zawodu pszczelarza.

Miód od Kulmy
Miód od Kulmy
Miód od Kulmy
Miód od Kulmy

Zebrane ramki z miodem umieszczane są w miodarce, która pozwala na odwirowanie miodu z plastrów. Po przefiltorwaniu przez sito, miód trafia od razu do słoików, a w nich – do spiżarni i tam czeka na nowych właścicieli. Co ważne, miód od Kulmy nie jest poddawany żadnej obróbce termicznej – nie jest pasteryzowany czy podgrzewany. Dzięki temu zachowuje pełnię swoich walorów smakowych i zdrowotnych.

Miód od Kulmy
Nekla, województwo Wielkopolskie
https://www.facebook.com/miododkulmy

Za pomoc w realizacji nagrania dziękujemy Lexus Polska.

Autor artykułu
More from Małgorzata Minta

Cherry Tree – z miłości do wiśni

Cherry Tree to rodzinna przetwórnia, która narodziła się z pasji do sadownictwa...
Czytaj wiecej