XVIII Mistrzostwa Polski Sommelierów już 26 maja 2018

Już 26 maja w salach Hotelu Regent w Warszawie (ul. Belwederska 23) odbędzie się XVIII edycja Mistrzostw Polski Sommelierów 2018, której organizatorem jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Wielkie odliczanie rozpoczęte! Już za niespełna dwa tygodnie do Warszawy zjadą najlepsi polscy sommelierzy, którzy zawalczą o tytuł Mistrza Polski Sommelierów 2018. To już osiemnasta edycja wyłaniająca najlepszych specjalistów w dziedzinie wina. Mistrzostwa odbędą się w Hotelu REGENT w Warszawie.

Jak co roku mistrzostwa będą się składały z dwóch etapów: eliminacji, która będzie zamknięta dla publiczności, oraz finału, który będzie mógł zobaczyć każdy miłośnik wina.

W mistrzostwach organizowanych przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich weźmie udział około dwudziestu sommelierów. Podczas eliminacji doradcy zmierzą się z częścią teoretyczną, degustacją w ciemno, foodpairingiem oraz serwisem. Kilkugodzinne zmagania wyłonią trzech finalistów, którzy przy sali pełnej gości zawalczą o tytuł Mistrza Polski Sommelierów 2018 roku.

Choć finał rozpocznie się o godzinie 17.00 to już wcześniej, bo o 15.30, zaproszeni goście będą mieli okazję spróbować win kalifornijskich oraz uczestniczyć w innych atrakcjach winiarskich.

Podczas finału na scenie będzie można zobaczyć, jak radzą sobie sommelierzy z serwisem wina w zasymulowanej restauracji, jak rozpoznają w ciemno trunki, poprawiają błędy w karcie win i wiele innych. W oczekiwaniu na wyniki, zaproszeni goście będą mieli okazję uczestniczyć w konkursach, a także zagłosować na Mistrza Publiczności.

W imieniu swoim oraz Stowarzyszenia Sommelierów Polskich serdecznie zapraszam do oglądania zmagań w XVIII edycji Mistrzostw Polski Sommelierów 2018.

Link do zapisów dla publiczności znajduje się tutaj .

A tak było w zeszłym roku:

Autor artykułu
More from Olaf Kuziemka

Endre Demeter – talent z Mád

Każdemu mniej wytrawnemu miłośnikowi wina węgierskie tokaje kojarzą się przede wszystkim z...
Czytaj wiecej