Mistrzowskie desery, które zapierają dech

Coupe du Monde de la Pâtisserie 2017 - w Lyonie spotkali się najzdolniejsi cukiernicy świata. Konkurują o niezwykle pożądany tytuł, który namaszcza ich na niekwestionowanego boga deserów. To popis umiejętności - technik, kreatywności, precyzji, cierpliwości, pracy zespołowej i udowodnienie, że ma się ponadprzeciętne podniebienie i odwagę by poszaleć z połączeniami smakowymi.

Coupe du Monde de la Pâtisserie 2017 – w Lyonie spotkali się najzdolniejsi cukiernicy świata. Konkurują o niezwykle pożądany tytuł, który namaszcza ich na niekwestionowanego boga deserów. To popis umiejętności – technik, kreatywności, precyzji, cierpliwości, pracy zespołowej i udowodnienie, że ma się ponadprzeciętne podniebienie i odwagę by poszaleć z połączeniami smakowymi.

Po dwóch konkursowych dniach, Francuzi zgarnęli tytuł, zostawiając za sobą na podium Japonię i Szwajcarię. Drużyny miały wykonać desery: mrożone owoce, czekolada, deser na talerzu, dodatkowe rzeźby kreacje wykonane z cukru, lodu, czekolady. Startowały 22 drużyny, Francuzi byli jednak najlepsi – przede wszystkim technicznie.

Zobaczmy najpiękniejsze desery z trwających właśnie Mistrzostw Świata w Cukiernictwie w Lyonie. Poniżej słodkie dzieła sztuki z m.in.: Francji, Singapuru, Egiptu, Indii, Chile, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Algierii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Danii, Japonii.

Źródło: https://www.finedininglovers.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Serwis! Najbardziej nietrafione pomysły na talerze

Niejednokrotnie prezentowaliśmy gastronomię najwyższych lotów. Talerze idealnie skomponowane, zachęcające swoim wyglądem do...
Czytaj wiecej