Młode talenty wyłonione w Lexus Short Films otrzymują kolejne nagrody

„Gra” Jeannie Donohoe, jeden ze zwycięskich filmów trzeciej edycji Lexus Short Films, został nagrodzony brązową statuetką w kategorii filmów fabularnych na festiwalu Cannes Lions International Festival of Creativity. To kolejne wyróżnienie dla tego filmu.

Bohaterem „Gry” jest chłopiec – nowy w mieście – który pojawia się w liceum na treningach drużyny koszykarskiej. Niewątpliwie jego talent i umiejętności robią wrażenie, ale czy to wystarczy, aby wejść do zespołu?

Reżyserką filmu jest Jeannie Donohoe, wielokrotnie nagradzana, na co dzień mieszkająca w Los Angeles. Tytuł magistra z wyróżnieniem zdobyła na Uniwersytecie Columbia na wydziale reżyserii. Na swoim koncie ma już kilka krótkometrażowych perełek: Lambing Season z 50 nagrodami na międzynarodowych festiwalach, Public i „Gra”, która jest w obiegu i jak na razie świetnie sobie radzi ze zdobywaniem miejsc na podium. Wystarczy wymienić dotychczasowe nagrody: tytuł „Best Short” na The Julien Dubuque, „Wybór Publiczności” na Los Angeles Indie Film Festival, „Best Live Action Narrative” na Tokyo Lift-Off, „Wybór Publiczności” na Napa Valley Film Festival oraz Specjalną Nagrodę Jury dla krótkometrażowego filmu fabularnego na San Luis Obispo International Film Festival. Podczas trzeciej edycji Lexus Short Films została wybrana przez The Weinstein Company i Lexusa spośród 4600 nadesłanych prac. W tej chwili realizuje swój pierwszy pełnometrażowy film.

Docenienie na tak wielu festiwalach jest najlepszym uwiarygodnieniem konkursu Lexus Short Films i realizacji założonych celów: wspieranie rozwoju nowego pokolenia filmowców, promowanie ich i wprowadzanie w świat branżowej elity. Do 24 sierpnia br. można nadsyłać zgłoszenia do czwartej edycji za pośrednictwem www.withoutabox.com/LSF.

Filmy konkursowe można obejrzeć pod adresem www.LexusShortFilms.com oraz na Prime Video za pośrednictwem Amazon Video Direct. 

Więcej informacji na www.lexusshortfilms.com oraz na #LexusShortFilms.

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Kac po wypiciu czerwonego wina? Już nie. Oto TheWand.

Czerwone wino? Jak mówią lekarze - zdrowsze. Kieliszek Chianti, Bordeaux czy Malbeca...
Czytaj wiecej