Mobilmo™ od Toyoty i teamLabu – aplikacja, która sprosta dziecięcej wyobraźni

Granie z innymi nie jest niczym odkrywczym, ale wspólne budowanie, klonowanie, dzielenie się? To już bardziej. Toyota we współpracy z kolektywem teamLab, stworzyła aplikację Mobilmo™, która pozwala dzieciom rozpocząć naprawdę twórczą zabawę.

Aplikacja ma swój początek w projekcie „Dream Car Art Contest”, konkursie Toyoty ogłoszonym w 2004 roku. Dzieci zostały poproszone o namalowanie samochodu ich marzeń. Organizatorzy w ramach jedenastu edycji, otrzymali ponad 4,6 mln prac ze 100 krajów. Po ponad dekadzie doświadczeń w temacie, przenieśli myśl przewodnią do digitalu. Tradycyjne metody ekspresji, takie jak kredki czy farby, zamieniono na tablety i smartfony. Dzieciaki z całego świata mogą teraz tworzyć razem, a z połączenia ich wyobraźni i kreatywności może wyniknąć tylko coś niesamowitego. Będąc online możesz połączyć się z innymi użytkownikami i rozpocząć zabawę – nie jest to jednak tylko prosta gra…

Czym jest więc Mobilmo™? Aplikacją, która pozwala dzieciom puścić wodze ich wyobraźni, tworzyć bez ograniczeń, dzielić się swoją kreatywnością, rozwijać ją, a przy tym odnajdywać frajdę w podstawach programowania. Przeznaczona jest dla dzieci od 6-go do 18-go roku życia, ale właściwie górna granica nie istnieje. Ma dwa tryby zaawansowania, dla początkujących i doświadczonych graczy. Zainstalowane funkcjonalności pomagają w wyborze elementów, budowaniu – po prostu przyjaznym przejściu i zachęceniu do dalszych kroków. Mobilmo™ ma również zaprogramowane mini-gry.

https://www.youtube.com/watch?v=a_UHyvzNXpY

Zbudowanie własnego Mobilmo™- to najbardziej ekscytująca część według pierwszych użytkowników aplikacji. Możesz tutaj poszaleć z wszystkimi elementami, a jest ich ponad 100 w 3D, by powstał twór odzwierciedlający twoją osobowość. Swój wynalazek możesz uzbroić w szereg funkcji takich jak latanie, taniec czy bieganie i podbijać planetę Cosmobi. Mobilmo™ i jego poszczególnymi częściami możesz dzielić się z innymi użytkownikami gry – a to funkcja, której dotychczas nie odnotowano w aplikacjach dostępnych na rynku. Jak podkreślają twórcy służy to dzieleniu się ideą, kreatywnością. Współpraca i kooperowanie przy budowaniu pozwala na poruszanie się w różnych wszechświatach – bez limitów. Nie jest to statyczny obrazek, a coś co stale się rozrasta, ewoluuje.

Użytkownicy mogą skontaktować się z teamLabem i podzielić się swoją opinią z twórcami czy zasugerować nowe funkcjonalności. Aplikacja jest dostępna na smartfony i tablety, w systemie Android 6.0 i późniejszych i iOS9 i kolejnych, w językach japońskim i angielskim.

Źródło: www.toyota-global.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Chleb dla niejadków

Kiedy zobaczysz jej wypieki, już nigdy nie powiesz, że jesteś zwolennikiem diety...
Czytaj wiecej