Kosmiczna kolekcja

Amerykańska firma odzieżowa wprowadza na rynek kolekcję inspirowaną podróżami kosmicznymi. W tym celu nawiązała współpracę z NASA.

Zainteresowanie tym co dzieje się kilometry nad nami nieco zamarło po upadku bloku wschodniego i końcu zimnej wojny. Gdy trwał wyścig między USA i ZSRR na osiągniecia kosmiczne, zwłaszcza na kontynencie amerykańskim trwała moda na wszystko co było z tym związane. Ubrania, meble, samochody, wszystko co miało jakikolwiek związek z podróżami poza atmosferę było na topie. Zwłaszcza pod koniec lat 50. i w 60. Później ludziom to spowszedniało, stało się czymś co istnieje od zawsze.

Podobny pomysł po wielu latach wyciągnęła amerykańska marka odzieżowa Coach. Firma od 1941 produkuje ekskluzywną odzież i dodatki, do swojego projektu nawiązała współpracę z amerykańską agencją kosmiczną NASA. Dzięki temu na produkty trafił słynny logotyp agencji, a także wizerunki promu kosmicznego rakiety Saturn czy nazwa misji Apollo. Nie jest to jednak powrót do korzeni designu z lat 60. Ciuchy są co prawda retro, ale nawiązujądo przestrzeni kosmicznej jedynie grafikami. Do wyboru mamy kurtki, swetry, torby, portfele, zawieszki, przypinki i co jeszcze dusza zapragnie. Mimo, że Coach ma błogosławieństwo tak szacownej instytucji jak NASA nie wszędzie podeszło do tematu. Mamy grafiki z UFO i hasłem „Wierzę” czy postać kosmicznego Tyranozaura. Niestety ceny również kosmiczne: sweter ok 700 dolarów, torebki po 800, a breloczki od 35. Kolekcja wejdzie do sprzedaży jesienią.

Więcej na: http://world.coach.com/shop/featured-coach-space

Tagi wpisu
, ,
Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Są chętni do pracy w Antarktyce?

Jeśli tak, to Polska Akademia Nauk ogłosiła nabór na pracowników stacji badawczej...
Czytaj wiecej